Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ogromny posąg Matki Boskiej w Boliwii [ZDJĘCIA]

red

Jest wyższy od pomnika Chrystusa ze Świebodzina!

W Boliwii, 200 kilometrów na południe od stolicy kraju La Paz powstaje gigantyczny posąg Matki Boskiej z Socavon, patronki górników. Posąg będzie miał 45 metrów wysokości, natomiast jeśli uwzględnić wysokość kopca, na którym stoi to okaże się, że będzie on miał w sumie 52 metry wysokości. Dla porównania pomnik Chrystusa ze Świebodzina ma "zaledwie" 36 metrów.

Posąg został zaprojektowany przez boliwijskiego rzeźbiarza Rolando Rocha. Artysta zdecydował, że będzie cały biały, natomiast Maryja zostanie przedstawiona z koroną na głowie. W jej szacie wycięto kilkadziesiąt otworów, które nocą zostaną od wewnątrz podświetlone. W sumie koszt budowy pomnika wyniósł 1,3 mln dolarów.

W Boliwii, 200 kilometrów na południe od stolicy kraju La Paz powstaje posąg Matki Boskiej z Socavon, patronki górników. Posąg będzie miał 45 metrów wysokości, natomiast jeśli uwzględnić wysokość kopca, na którym stoi to okaże się, że Posąg Maryi będzie miał w sumie 52 metry. Dla porównania pomnik Chrystusa ze Świebodzina ma 36 metrów.
Posąg został zaprojektowany przez boliwijskiego rzeźbiarza Rolando Rocha. Artysta zdecydował, że będzie cały biały, natomiast Maryja zotanie przedstawiona z koroną na głowie. W jej szacie wycięto kilkadzieisąt otworów, które nocą zostaną od wewnątrz podświetlone. W sumie koszt budowy pomnika wyniósł 1,3 mln dolarów.
    Więcej o:

Skomentuj:

Ogromny posąg Matki Boskiej w Boliwii [ZDJĘCIA]