Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowy dom kultury. Hit czy Kit?

red

Miejsce na ciekawą i nowoczesną architekturę znajdzie się wszędzie, nawet w niewielkim bawarskim Selb. Podoba wam się?

Ten kolorowy i zabawny budynek, znajduje się w bawarskim Selb. Miasteczko jest niewielkie, liczy zaledwie 15 tys. mieszkańców. Oprócz kilku muzeów, a także obiektów przemysłu ceramicznego nie ma tu za wiele. Nowy budynek ma przyciągać dzieci i młodzież oraz przywrócić dynamikę społeczną miasta.

Projekt pochodzi z dwóch hiszpańskich pracowni TallerDE2 arquitectos oraz Gutiérrez-delafuente arquitectos. Został stworzony według trendu zwanego „miejską akupunkturą”. Główną myślą tej idei jest wypełnianie luk w strukturze miejskiej za pomocą charakterystycznych budowli.

W budynku mieści się Dziecięcy Dom Kultury, czyli swojego rodzaju świetlica. Kolorystyka i kształt budynku, mają według architektów kojarzyć się dzieciom z zabawą i wyzwalać kreatywność. Może kojarzyć się na przykład z domkiem z klocków Lego. Kształt i jaskrawe barwy z pewnością przyciągają oko i zapraszają do środka.

Warto dodać, że budynek otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie EUROPAN Implementation. Ten międzynarodowy konkurs architektoniczny adresowany jest do młodych profesjonalistów z dziedzin architektury, inżynierii, planowania i budowy miast i ma na celu wybór najciekawszych projektów rewitalizacji przestrzeni w zaniedbanych rejonach miejskich.

    Więcej o:

Skomentuj:

Kolorowy dom kultury. Hit czy Kit?