Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle domków po chińsku

aru

W wiosce Dadun w chińskiej prowincji Hainan powstało gigantyczne osiedle domów. Skala inwestycji jest niespotykana nigdzie indziej. Czy w takim mrówkowcu da się w ogóle mieszkać?

To chińskie osiedle ma wielkość centrum dużego miasta, a rzędy identycznych domów zdają się sięgać aż po horyzont. Całość przywodzi na myśl jakiś urbanistycznym żart wygenerowany w programie graficznym. Osiedle jest jednak prawdziwe i od kilku tygodni zapełnia się mieszkańcami

Budowa ruszyła na jesieni 2010 roku. Kompleks mieszkalny, który powstał w szczerym polu liczy dziś ponad tysiąc domów. Każdy z nich mierzy 253 metry kwadratowe powierzchni mieszkalnej. Budynki ustawione są w skrajnie bliskim sąsiedztwie, aby maksymalnie wykorzystać powierzchnię działki, na której stoją.

Osiedle mieszkaniowe w Dadun to inwestycja jakich wiele w Państwie Środka. Zunifikowane mrówkowce opanowują kraj, bo są tanie i szybkie w budowie. Standard zdaje się tu schodzić na boczne tory. Zarówno dla inwestorów, jak i samych kupujących.

    Więcej o:

Skomentuj:

Osiedle domków po chińsku