Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

HIT: Drewniany domek w Szwajcarii [ZDJĘCIA]

red

Drewniany dom powstał na zboczu wzgórza w niewielkiej miejscowości Balsthal w północnej Szwajcarii. Choć z zewnątrz wygląda niepozornie, wnętrze stwarza komfortową przestrzeń ze wspaniałym widokiem na okolicę.

Drewniany dom w Szwajcarii
Drewniany dom w Szwajcarii
fot. Ioana Marinescu

Dom stanął nieopodal lasu, wśród porośniętych dziką trawą wzniesień. Architekt Pascal Flammer zaproponował tradycyjną bryłę z dwuspadowym dachem, która została nieco zagłębiona w terenie. Dzięki panoramicznym oknom, mieszkańcy mają nieustający kontakt z przyrodą.

Drewniany dom w Szwajcarii fot. Ioana Marinescu

Na pierwszej kondygnacji powstało jedno duże pomieszczenie o wolnym planie z salonem oraz kuchnią. Na piętro z częścią sypialną i łazienką prowadzą kręte schody. Architekt wykorzystał rewelacyjne położenie domu planując w każdym pomieszczeniu duże przeszklenia.

Wnętrza są jasne i skromne. Podłogi, ściany, sufit, a nawet meble zostały wykonane z tego samego materiału. Dla kontrastu, zewnętrzna fasada otrzymała ciemną barwę.

Dom został wykonany w technologii drewna litego CLT, która pozwala na realizację projektu w zaledwie kilka tygodni (na polski rynek tę technologię wprowadza firma MultiComfort). Drewniane panele zostały poddane specjalnej obróbce i suszeniu w wysokiej temperaturze, dlatego posiadają wysoką odporność pożarową i są odporne na działanie owadów.

ZDJĘCIA>>>

c

Skomentuj:

HIT: Drewniany domek w Szwajcarii [ZDJĘCIA]