Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom jednorodzinny po holendersku

red

W Holandii powstają domy inne niż wszystkie. Jednym z nich jest budynek, który stanął na przedmieściach młodego miasta Almere. Projekt drewnianej kostki mieszkalnej pochodzi z pracowni 70F

Projektanci chcieli stworzyć budynek, który stanie w zabudowie szeregowej, ale jego mieszkańcom da wszystko, czego mogą oczekiwać od wolno stojącego domu. W efekcie dom-kostka stał się częścią niewielkiego osiedla, które swym wyglądem przypomina pierzeję unowocześnionych kamieniczek z Amsterdamu.

Budynek jest oszczędny w formie. Jego fasadę ozdobiono płytami z naturalnego drewna. We frontowej ścianie prócz drzwi znalazły się dwa okna. Jedno z nich jest tak duże, że wpadające przez nie do środka dzienne światło oświetla salon i sypialnię rodziców jednocześnie.

Architekci podzielili wnętrze budynku na kilka stref. Parter stanowi część dzienną, z której korzystają wszyscy mieszkańcy. Znalazł się tam duży salon, który połączony został z otwartą kuchnią. Z salonu można bezpośrednio dostać się do ogrodu.

Na pierwszym piętrze znalazła się część dla dzieci oraz sypialnia dla gości. Na ostatnim, drugim piętrze umieszczono sypialnię rodziców. W tej części wzdłuż schodów wydzielono strefę do pracy. Powstała ona tuż obok schodów i wspomnianego wcześniej dużego okna, dlatego oferuje świetny widok na rosnące w pobliżu drzewa i jezioro, które oddziela Almere od Amsterdamu.

Co ciekawe drugie piętro jest niemal całkowicie pozbawione ścian działowych. Sypialnię od części biurowej i reszty budynku wydzielono jedynie wysokimi meblami.

Skomentuj:

Dom jednorodzinny po holendersku