Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom z czarnej cegły w Poznaniu

red

Budynek jest duży, ma pięć sypialni. Projektując go architekci musieli się zmierzyć z wieloma ograniczeniami

Dom zaprojektowany został dla czteroosobowej rodziny. Budynek znajduje się w poznańskiej dzielnicy Grunwald. Zaprojektowali go architekci z pracowni Easst.com (arch. Łukasz Sterzyński, arch. Marcin Sucharski). Życzeniem inwestora było zbudowanie dużego domu o powierzchni użytkowej wynoszącej 250 m kw. Architekci musieli więc zmieścić taki budynek na działce, której powierzchnia wynosi 290 m kw. Ograniczeniem był też front działki, którego szerokość to zaledwie 16 metrów.

Projekt stał się skomplikowaną łamigłówką, jednak im więcej ograniczeń tym ciekawszy jest proces projektowy - mówią projektanci.

Architektom udało się uzyskać wymaganą przez inwestora powierzchnię wznosząc budynek mający trzy kondygnacje. Taka wielkość domu pozwoliła w środku urządzić pięć dużych sypialni.

Elewacja budynku wykonana została z czarnej cegły. By ją wizualnie ocieplić projektanci wykorzystali drewno. Dodatkowo ściany ozdobiono stolarką w naturalnym kolorze dębu.

Chcieliśmy stworzyć elewację trwałą, łatwą w utrzymaniu i o nietuzinkowej kolorystyce jak na polskie warunki - wyjaśniają architekci.

Dom jednorodzinny na poznańskim Grunwaldziefot. Easst.com

Ciekawie prezentuje się wiatrołap. W znacznej części został on wykonany ze szkła bez obramowań, przez co można odnieść wrażenie, że stanowi on swego rodzaju przedsionek ogrodu.

Skomentuj:

Dom z czarnej cegły w Poznaniu