Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Katowice: dom na rozdrożu [ZDJĘCIA]

red

Wyglądem ma nawiązywać do starych zabudowań z czerwonej cegły

Budynek powstał na trudnej do zagospodarowania działce, która jest wciśnięta pomiędzy dwie zbiegające się ulice. Architekci musieli uwzględnić jej trójkątny kształt oraz sąsiadujące z nim zabudowania.

Chcieliśmy aby całość była możliwie powściągliwa i nie zdominowała otoczenia, a jedynie je uzupełniała - mówią projektanci.

By to osiągnąć architekci zaprojektowali budynek złożony z kilku prostych, geometrycznych brył oraz zaproponowali elewację wykonaną z brązowej cegły klinkierowej w różnych odcieniach. Budynek ma też ażurowe elementy, które nawiązują do pobliskiej zabudowy. Ażurowe elementy dodatkowo zasłaniają dolną partię okien dając przebywającym w środku ludziom poczucie intymności i spokoju.

Budynek to przede wszystkim duży dom jednorodzinny. Funkcja mieszkalna została umieszczona na piętrze. Domownicy będą mieli do swojej dyspozycji około 280 m kw. powierzchni. Z kolei na parterze znalazł się lokal zarezerwowany dla sklepu piekarniczego i przestrzeń dla ewentualnej funkcji usługowej.

Za projekt budynku przy ul. Dębowej w Katowicach odpowiada zespół architektów: Bogusław Plich, Dominik Kapłanek, Sebastian Kotlarz oraz Leszek Woźniak (proj. konstrukcji wykonało Biuro Projektów Arcon).

Skomentuj:

Katowice: dom na rozdrożu [ZDJĘCIA]