Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ceglany dom w Holandii

bar

Cegła to jeden z najstarszych i najpopularniejszych materiałów budowlanych. Architekci z holenderskiej pracowni 123DV zastosowali ten tradycyjny budulec komponując nowoczesną bryłę

Dom powstał w holenderskim mieście Woerden. W sąsiedztwie znajduje się blok mieszkalny i niewielkie domki jednorodzinne kryte spadzistymi dachami. Budynek zaprojektowany przez pracownię 123DV w oryginalny sposób nawiązuje do tego sąsiedztwa.

Gęsta zabudowa wokół działki oraz potrzeba prywatności inwestorów zmusiła architektów do sięgnięcia po niecodzienne rozwiązania. Od strony bloku, dom został odgrodzony ceglaną ścianą, której jedynym urozmaiceniem jest wystająca klatka schodowa. Dom rozrasta się po drugiej stronie ściany - poukładane "klocki" z ogromnymi oknami tworzą misterną konstrukcję całości. W efekcie autorzy projektu wpisali nowy obiekt w zastany krajobraz, nadając mu przy okazji rys oryginalności i charakteru.

Dodatkowym akcentem są kontrastowe wnętrza utrzymane w minimalistycznym stylu, który dodatkowo podkreśla naturalne światło. Architekci planując pomieszczenia uwzględnili wszystkie życzenia i potrzeby przyszłych mieszkańców.

Skomentuj:

Ceglany dom w Holandii