Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Hotel w siedzibie Bauhausu. Legendarne pokoje dla każdego! [ZDJĘCIA]

Tomasz Sachanowicz

Budynki Bauhausu zaprojektowane w latach 1925-26 przez Waltera Gropiusa powstały jako modelowa siedziba szkoły artystyczno-rzemieślniczej. W zachowanych wnętrzach może dziś przenocować każdy

Budynki szkoły w Dessau powstały w rodzącym się właśnie wtedy stylu Bauhausu, który później przeszedł w styl międzynarodowy. Jako wybitnie wartościowy kompleks ten wpisany jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Prellerhaus / Budynek Studio - to część szkoły, w której znajdował się hotel dla młodszych nauczycieli oraz obiecujących studentów. Znajduje się tu 28 mieszkań typu studio o powierzchni 24 m2 każde, w których zamieszkiwali między innymi tak znamienici absolwenci i nauczyciele Bauhausu jak: Josef Albers, Herbert Bayer, Hannes Meyer czy Marcel Breuer.

Dzisiaj te legendarne pokoje są dostępne dla zwykłych ludzi. W roku 2013 w jednym z pokojów został dokładnie odtworzony stan pierwotny, czyli oryginalne wyposażenie i meble z lat 20-tych XX wieku. Pozostałe pokoje swoim wystrojem mają odnosić się do sławnej osoby byłego zamieszkującego.

Z racji, że budynek jest chronionym zabytkiem architektury nie dopuszczalne są żadne zmiany, włącznie z urządzeniem łazienek w pokojach czy przystosowaniem obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. W związku z tym pokoje wyposażone są tylko w umywalki. W klimat akademika Bauhausu z lat 20-tych pomogą nam się wczuć dostępne z korytarza wspólne łazienki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Hotel w siedzibie Bauhausu. Legendarne pokoje dla każdego! [ZDJĘCIA]