Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Stare więzienie w Amsterdamie. Zdziwicie się co kryje w środku! [ZDJĘCIA]

red

W tym hotelu spotykają się zarówno biznesmeni, jak i podróżującym z plecakiem młodzi ludzie. Lloyd Hotel z Amsterdamu przyciąga tych, którzy są znudzeni sieciowymi hotelami i nie boją się odważnego designu.

Budynek znajduje się w północnej części Amsterdamu. Powstał w 1920 roku jako hotel dla emigrantów, zanim powrócił do pierwotnej funkcji, był też więzieniem. Obecny kształt nadali mu architekci z MVRDV, którzy w 2005 roku przeprojektowali zupełnie wnętrza ceglanego gmachu. I o ile z zewnątrz to porządnie odrestaurowany hanzeatycki zabytek, pokoje oraz części wspólne można odebrać jako wynik rozbujanej fantazji inwestorów i projektantów.

Każdy z 120 pokoi jest unikalny. To pierwszy hotel na świecie, który może zaoferować pod jednym dachem standard od 0 do 5 gwiazdek.

Każde z pomieszczeń zostało pomyślane na inny sposób. Pokoje najtańsze to czasem po prostu wyłożone kaflami łazienki z łóżkiem, najdroższe posiadają antresolę i piękne przedmioty. Niezależnie jednak od liczby gwiazdek, każde z wnętrz dostało indywidualny charakter i dopełnione zostało wysmakowanymi detalami. Na największą uwagę zasługują moduły łazienkowe zaprojektowane przez rotterdamską pracownię rzeźby Atelier Van Lieshout. Większość z nich nie jest zamykana, odznacza się jaskrawymi kolorami, niektóre to prawdziwe komnaty, w których można słuchać muzyki.

Hotel szczyci się podejmowaniem wielu artystycznych i kulturalnych przedsięwzięć. Co miesiąc w przestronnym holu wystawiane są prace innych artystów, odbywają się tutaj tez spotkania i wykłady dostępne dla wszystkich gości.

    Więcej o:

Skomentuj:

Stare więzienie w Amsterdamie. Zdziwicie się co kryje w środku! [ZDJĘCIA]