Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Porigami - architektoniczne pocztówki

red

Na nietypowy sposób tworzenia kartek pocztowych wpadła pochodząca z Czech architektka Tereza Hradilkova. Na kartkach Porigami znalazły się sylwetki najważniejszych budynków z Pragi, Hong Kongu i Tokio

Praga
Praga
źródło: PORIGAMI (porigami.com)

Artystyczna wizja kartek nawiązuje do origami - pochodzącej z Chin sztuki składania papieru, która stała się popularna w Japonii. Hradilkova sama projektuje pocztówki i następnie wycina wzory techniką laserową.

Wśród przygotowanych przez nią kartek można znaleźć te, które wyglądem nawiązują między innymi do praskiego parku Petrin czy też do budynku Ratusza staromiejskiego ze słynnym zegarem astronomicznym. Wśród pocztówek znalazła się też jedna z sylwetką liczącego kilkanaście pięter bloku z wielkiej płyty, którego konstrukcja jest charakterystyczny dla okresu socjalistycznej Czechosłowacji i rosnących wówczas wielkich osiedli.

Wśród budynków z Tokio powstały kartki z sylwetkami: Narodowego Centrum Sztuki, Centrum Kultury i Turystyki Asakusa czy też szklany butik marki Prada.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Hotel Peninsula w Hong Konguźródło: PORIGAMI (porigami.com)

Sama nazwa "PORIGAMI" wzięła się od połączenia "pori" - przezwiska projektantki z czasów dzieciństwa - oraz "gami" (kami), które w języku japońskim oznacza papier. Kartki można kupić w Hong Kongu, Tokio i Pradze. Lista miejsc, w których są one dostępne znajduje się na stronie projektantki porigami.com.

Skomentuj:

Porigami - architektoniczne pocztówki