Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jest jak jeż. Francuski pomysł na dzielnicowy dom kultury

red

Czarna bryła ma przyciągnąć mieszkańców i ułatwić nawiązywanie sąsiedzkich więzi

Budynek w dzielnicy Neudorf w Strasburgu zaprojektował zespół holenderskich architektów: Georges Heintz oraz Anne-Sophie Kehr. Projektanci chcieli stworzyć miejsce, które przyciągnie mieszkańców dzielnicy i ułatwi nawiązywanie sąsiedzkich więzi. Ma temu pomóc ciekawa architektura budynku.

Bryła domu kultury wyróżnia się na tle okolicznej zabudowy. Architekci zdecydowali się stworzyć skromny, dwukondygnacyjny obiekt o czarnej elewacji. Monotonię przełamano kolorowym wnętrzem, który przez duże przeszklenia przenika na zewnątrz, oraz nietypową strukturą betonowej fasady.

Wykonana z betonu architektonicznego elewacja posiada liczne trójwymiarowe motywy, które nawiązują do boniowania, charakterystycznego dla włoskiego baroku. Z kolei wykorzystane kolory wyznaczają poszczególne strefy budynku. Wśród nich znalazły się sale edukacyjne, pomieszczenie wielofunkcyjne, biblioteka, pomieszczenia techniczne i administracyjne.

Z budynku korzystać mają zarówno dzieci jak i osoby starsze. Dla tych pierwszych urządzono niewielki, zielony plac zabaw. Zieleń umieszczono również na dachu.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jest jak jeż. Francuski pomysł na dzielnicowy dom kultury