Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Służewski Dom Kultury czeka na otwarcie! [ZDJĘCIA]

red

Zakończyły się główne prace budowlane. Dom kultury zostanie oficjalnie otwarty w grudniu, ale już teraz wygląda świetnie. Budynek jest finalistą plebiscytu architektonicznego BRYŁA ROKU 2013!

Początki budynku sięgają 2008 r., kiedy to odbył się konkurs na projekt Służewskiego Domu Kultury. Zwyciężyły wtedy pracownie WWAA oraz 137 Kilo Architekci. Służewski Dom Kultury przypomina skupisko wolnostojących, rozrzuconych w przestrzeni drewnianych chatek. Architekci zaprojektowali go tak, że w podziemiach znalazły się pomieszczenia dla prowadzenia edukacyjnych zajęć. Będą w nich organizowane zajęcia plastyczne i warsztaty ceramiczne.

Na powierzchni w domkach znajdzie się między innymi klub literacki. Ma on być miejscem organizowania spotkań z pisarzami i aktorami. W jednej z chatek mieścić się będzie administracja instytucji.

Budynki Służewskiego Domu Kultury pokryto deskami z modrzewia syberyjskiego, jednak dużą część fasady stanowi szkło. Ma ono zapewniać optymalny dopływ światła do wnętrz, co ma duże znaczenie w przypadku np. pomieszczenia plastycznego. Otwarcie całego obiektu prawdopodobnie nastąpi w grudniu tego roku.

Zdjęcia oglądacie dzięki uprzejmości Wojtka Guraka, www.bywojtek.net

    Więcej o:

Skomentuj:

Służewski Dom Kultury czeka na otwarcie! [ZDJĘCIA]