Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Winnica w Toskanii. Zaprojektowana w zgodzie z naturą

red

Winnica Antinori znajduje się w San Casciano Val di Pesa we Włoszech. Zaprojektowali ją architekci z pracowni Archea Associati.

Winnica Antinori w Toskanii
Winnica Antinori w Toskanii
fot. Pietro Savorelli (źródło: NSG Group)

Obiekt osadzony został w malowniczym krajobrazie Toskanii. W środku znalazł się duży magazyn, wytwórnia, muzeum, restauracja oraz sala wykładowa. Goście obiektu mogą poznać proces powstawania wina, poczynając od spaceru po ogrodach winnych, a kończąc na degustacji.

Powierzchnia budynku wynosi 50 tys. m kw. Mimo tej wielkości architektom udało się ją dobrze wkomponować w zbocze wzgórza. Pomogła temu konstrukcja dachu obiektu, który został zaprojektowany w formie liczącej kilka warstw płaszczyzny. Dach ten został pokryty ziemią oraz winoroślą, dzięki czemu wygląda jak naturalne wzniesienie. O obecności podziemnej struktury świadczą jedynie dwa rzędy szklanych ścian, które rozciągają się poziomo wzdłuż stoku oraz umieszczone w dachu świetliki.

Poprzez liczne przeszklenia architekci chcieli stworzyć miejsce, z wnętrza którego będzie można podziwiać krajobraz okolicy. Wspomniane wcześniej świetliki zostały rozmieszczone tak, aby naturalne światło przenikało nawet do najgłębszych części budynku.

Dodatkowo osadzenie najniższych kondygnacji w głębi ziemi sprawiło, że panuje tam optymalna temperatura do przechowywania wina.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Winnica Antinori znajduje się w San Casciano Val di Pesa we Włoszech. Zaprojektowali ją architekci z pracowni Archea Associati.źródło: miesarch.com

Nowoczesny obiekt znalazł się w finałowej piątce architektonicznego konkursu im. Miesa van der Rohe 2015, w którym ostatecznie zwyciężyła Filharmonia w Szczecinie (czytaj TUTAJ).

POLECAMY:

Skomentuj:

Winnica w Toskanii. Zaprojektowana w zgodzie z naturą