Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kwitnąca Praga

buma

Czesi znaleźli pomysł, by odświeżyć szklany biurowiec, który przez kilka lat stracił już swą świeżość i zaczął się po prostu starzeć.  

5804023 https bi

 

 

 

Prague Gate przed

 

Przed przemianą

 

Prawie 2 400 m2 elewacji zewnętrznej kompleksu Prague Gate zostało pokrytych przylepną folią imitującą pnące się kwiaty. Jest to największy tego typu projekt w Czechach. Jego autorem jest Grafitti Network. Ich kwitnąca elewacja wykonana została z perforowanej folii o grubości 0,18 mm, która odporna jest na bardzo niskie iwysokie temperatury, a jej trwałość to około dwa lata. Niebanalna dekoracja, która pokryła praski biurowiec może być podziwiana nie tylko z zewnątrz - w środku również tworzy doskonały efekt wizualny.

 

 

Prague Gate

Po przemianie

 

 

To nietypowe grafitti jest próbą ożywienia 11- piętrowego kompleksu, którego budowę zakończono w 2002roku. Dotychczas budynek zajmowany był przez grupę ubezpieczeniową Eeská pojištovna. Po sześciu latach Prague Gate stanie się siedzibą dla nowych przedsiębiorstw, a kwitnąca elewacja ma odświeżyć wizerunek zarówno budynku, jak i firm w nim urzędujących.

 

 

 

Po przemianie

 

 

 

Buma

 

 

 

 

Zobacz także:

 

Orco Tower w niebieskiej folii

 

 

Udana rewitalizacja w Madrycie

 

 

Kulinarna architektura Londynu

 

 

 

 

Skomentuj:

Kwitnąca Praga