Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wieżowiec LEGO od MVRDV

buma

Wieżowiec Sky Village powstanie w ojczyźnie najpopularniejszych klocków na świecie. Każdemu, kto w dzieciństwie stawiał budowle z klocków LEGO, widok nowego projektu MVRDV wyda się znajomy.  

Sky Village
Sky Village
MVRDV

 

Wieżowiec, który będzie mierzył 116 metrów, zostanie wybudowany Rodovre - mieście będącym częścią konurbacji kopenhaskiej. Powstanie w jednej z najczęściej uczęszczanych części miasta tuż przy głównej arterii Roskildevej.

 

 Sky Village MVRDV

 

Na 21,688 m2 znajdować się będą apartamenty, hotel , biura oraz sklepy. W ramach projektu powstanie także plac i park przylegający do Sky Village.

 

  Sky Village MVRDV

 

Sky Village będzie miał dynamiczną strukturę. Złożony z modułów o wielkości 60 m2 pozwala na reinterpretację i przekształcanie bryły budynku (ten sam pomysł zastosowano już wcześniej m. in. w Nakagin Kapsule Tower ). Moduły oparte są na trzyczęściowym szkielecie, który pozwala na dostęp do centrum budynku z różnych jego poziomów.

 

  Sky Village MVRDV

 

U podstawy budynek jest węższy. Dzięki temu zyskano miejsce na przylegający do wieżowca plac. Na najniższych kondygnacjach znajdować się będą restauracje oraz sklepy. Na kolejnych piętrach powstaną biura. Środkowa część budynku jest lekko pochylona w stronę północy, co pozwala na umieszczenie w południowej części wieżowca tarasów na dachach poszczególnych modułów.

 

  Sky Village MVRDV

 

Zgodnie z wymogami, jakie wprowadzili Duńczycy, nowe budowle muszą być jak najbardziej ekologiczne . Wieżowiec autorstwa MVRDV u podstawy będzie zbudowany aż w 40% ze zutylizowanego betonu, ponadto budynek ma być wyposażony w wewnętrzny system oczyszczania wody, natomiast w fasadę budynku zostaną wbudowane ogniwa fotowoltaiczne.

 

   Sky Village MVRDV

 

Po projekcie Frosilos, to druga realizacja biura MVRDV w Kopenhadze. W konkursie na wieżowiec w  Rodovre pracownia pokonała takie biura jak BIG, Behnisch i MAD . Sky Village powstanie przy współpracy młodego duńskiego biura Adept Architects.

 

buma

 

 

 

Zobacz takze: 

Sinosteel International Plaza

Rozpikselowany apartamentowiec od OMA

Polacy wygrali w Kopenhadze

Skomentuj:

Wieżowiec LEGO od MVRDV