Najciekawsze dyplomy warszawskiego Wydziału Architektury

Radeo

Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej zaprasza serdecznie na wernisaż wystawy najciekawszych projektów dyplomowych obronionych w 2009 roku. Niektóre z nich prezentujemy w naszej galerii. Wystawa będzie czynna do piątku, 19 marca 2010.

Wystawa najlepszych dyplomów warszawskiego Wydziału Architektury potrwa do 19 marca
Wystawa najlepszych dyplomów warszawskiego Wydziału Architektury potrwa do 19 marca
WAPW

 

Na wystawie prezentowane będę prace wyłonione przez jury dziekańskie po każdej z czterech zeszłorocznych sesji dyplomowych. Opracowania te dotyczą aktualnych problemów z jakimi borykają się miasta (przede wszystkim Warszawa, której dotyczy większość podejmowanych przez studentów Wydziału tematów). Od rewitalizacji opuszczonych i niszczejących zakładów przemysłowych, poprzez przekształcenia znaczących obszarów urbanistycznych, po kreacje zupełnie nowych struktur w ramach istniejącej, konkretnej tkanki miejskiej oraz w otwartym krajobrazie - wszystkie projekty prezentowane na wystawie stanowią głos w dyskusji, jak powinno wyglądać nowoczesne i jednocześnie przyjazne mieszkańcom miasto i przedmieście na początku XXI wieku.

 

 

Prezentowane na wystawie dyplomy magisterskie stanowią wybór najciekawszych spośród ponad setki obronionych w zeszłym roku na WA PW. Są to prace wyróżniające się efektownymi formami architektonicznymi, doskonałymi rozwiązaniami funkcjonalnymi, a także często bogatym materiałem teoretycznym, szeroką analizą kontekstu oraz najnowszych rozwiązań światowych w projektowaniu danego typu obiektów, na bazie których komponowane są bryły proponowanych przez dyplomantów budynków.

 

Wystawie towarzyszy bogato ilustrowany katalog "dyplomy", w którym znajdziemy wszystkie 38 prac. Publikacja została wydana pod patronatem dziekana Wydziału Architektury prof. dr hab. arch. Stefana Wrony, który zachwala różnorodność rozwiązań formalnych i szeroki wybór tematów wyróżnionych prac dyplomowych. - Wszystkie są ważnym głosem środowiska akademickiego naszego wydziału w debacie nad kształtem tego, co nas otacza - czytamy w słowie wstępnym.

 

Uroczysty wernisaż z udziałem przedstawicieli władz miasta odbędzie się już dziś - wtorek 16 marca - o godzinie 15:30 w Pawilonie Wystawowym WA PW, przy ul. Koszykowej 55. Wystawa będzie czynna do piątku, 19 marca 2010.

 

Radeo, AR

 

Zobacz także:

 

 

Nagroda Architektoniczna im. Baczko i Zakrzewskiego


Wystawa najlepszych projektów dyplomowych 2008

 

Ateny - miasto bez architektury?

 

 

Skomentuj:

Najciekawsze dyplomy warszawskiego Wydziału Architektury