Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie budynki zagrały w filmie?

wolf

Architektura to wdzięczne tło dla filmowców, by tylko wspomnieć najsłynniejszą scenę w światowym kinie, w której King-Kong wspina się na szczyt Empire State Building. Mamy do Was zagadkę, jakie dwa słynne budynki zagrały w filmie "The International" w reżyserii Toma Tykwyra?

film, ciekawostki, architektura, zagadka, budynek
Na plakacie 'The International' jest słynny budynek ze spiralą w środku. W tym obiekcie rozegrała się największa strzelanina filmu. Oczywiście filmowców z ładunkami wybuchowymi nie wpuszczono do prawdziwego budynku. W większości scen zagrała kopia obiektu zbudowana w skali 1:1 w niemieckim studio.
Columbia Pictures

"The International" to thriller z 2009 roku w reżyserii głośnego niemieckiego reżysera Toma Tykwera, który zasłynął z takich produkcji jak "Biegnij Lola, biegnij" czy ekranizacji bestsellerowej powieści Patricka Suskinda "Pachnidło". W trzymającym w napięciu filmie, który otworzył Festiwal w Berlinie w 2009 roku główne role zagrali Clive Owen i Naomi Watts.

Historia opowiedziana w "The International" idealnie wstrzeliła się w sam środek największego od dekad światowego kryzysu, gdyż opowiada o machlojkach banków i o tym jak korporacje finansowe w rzeczywistości sprawują władzę nad światem.

Aby pokazać odhumanizowany charakter międzynarodowych korporacji oraz bogactwo wielkich banków Tykwer sięgnął po najlepsze dzieła światowej architektury współczesnej, które stały się ważnym tłem dla filmu. Szkło, beton, puste i wielkie przestrzenie miały wywołać wrażenie dominacji nad bohaterami, którzy jak Dawid mierzą się przeciw wszechpotężnemu Goliatowi.

Nasza zagadka dla Was to pytanie, jakie dwa słynne budynki zagrały w filmie "The International"?

Odpowiedź podamy za kilka dni.

wolf

Zobacz też:

Jakie to wieżowce?

James Bond: Licencja na dobrą architekturę

Stararchitekci projektują za darmo!

Skomentuj:

Jakie budynki zagrały w filmie?