Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: Na budowie kościoła o. Rydzyka [NAJNOWSZE ZDJĘCIA]

red, torun.gazeta.pl

W świątyni wznoszonej przez Tadeusza Rydzyka praca wre. Obecnie trwają roboty wykończeniowe. W czerwcu ogromna kopuła zostanie przykryta blachą. Nasza redakcyjna koleżanka przywiozła nam kilka najnowszych zdjęć z budowy. Tak to teraz wygląda

Toruńska świątynia to wotum wdzięczności za Jana Pawła II.

Dziś już nie tylko kościół jest zbudowany w stanie surowym, ale do czerwca powinna być już pokryta blachą kopuła, są wylane w górnym kościele posadzki, zrobione tynki, instalacje elektryczne, kanalizacyjne i wodociągowe oraz sanitariaty - wylicza na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk.

Dodaje również, że wybudowanych jest już 20 kaplic różańcowych wokół placu przed świątynią. Zdobić je będzie 20 płaskorzeźb, które powstają ze specjalnego białego marmuru w Wietnamie.

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Błogosławionego Jana Pawła II ma 50 metrów wysokości. Budowlę zwieńczy kopuła w kolorze złota. Nad nią górować będzie czterometrowy krzyż oraz figury aniołów. Ta część świątyni nocą będzie podświetlona.

Obiekt ma dwa poziomy. Na górnym znajdzie się wierna kopia prywatnej kaplicy Jana Pawła II z Watykanu. W kaplicy pamięci umieszczone zostaną tablice z czarnego granitu, na których wyryte zostaną nazwiska Polaków, którzy zginęli z rąk hitlerowców za ratowanie Żydów podczas okupacji.

Przed kościołem pojawi się też pomnik papieża Jana Pawła II. Ma mieć wyciągnięte dłonie tak, by każdy pielgrzym mógł do niego podejść i je uścisnąć.

Uroczyste poświęcenie kościoła nastąpi już we wrześniu przyszłego roku.

czytaj na temat budowy przeczytasz na torun.gazeta.pl

*arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER

    Więcej o:

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: Na budowie kościoła o. Rydzyka [NAJNOWSZE ZDJĘCIA]