Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: pęczniejące centrum Białegostoku

red

W centrum miasta powstał biurowo-usługowy kwartał, który jest doskonałym przykładem tego, jak nie powinno się projektować

Chaotyczna zabudowa w Białymstoku
Chaotyczna zabudowa w Białymstoku
fot. Daniel Goroszewski

Porcję zdjęć z Białegostoku przesłał nam Daniel Goroszewski, który widokiem tego architektonicznego monstrum jest już mocno zmęczony. Ten miejski kwartał zaczęto intensywnie zabudowywać w pod koniec lat 90. Na początku powstał Błękitny Wieżowiec przy ul. Legionowej 28. Ówcześnie dla mieszkańców był on powiewem wielkomiejskości.

W późniejszych latach kompleks biurowo-usługowy ulegał stopniowemu powiększaniu. Nikt jednak nie postarał się o to, by całość zachowała spójny architektonicznie zespół.

W efekcie powstał twór, który jak w soczewce skupia w sobie chyba wszystko co najgorsze w polskiej architekturze. Dodatkowo na jego niekorzystny wygląd wpływają poprzyklejane wszędzie reklamy oraz bannery z logo firm, które mają w tym zespole siedziby. Paradoksalnie tuż obok znajduje się ul. Piękna...

Chaotyczna zabudowa w Białymstokufot. Daniel Goroszewski

*arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER. Jeśli znalazłeś brzydki budynek lub w Twoim mieście sknocili jakąś inwestycję, zrób zdjęcie, opisz sprawę i prześlij na adres: pisznapolisz@gazeta.pl. Resztą zajmiemy się my!

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: pęczniejące centrum Białegostoku