Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zaglądamy do kościoła o. Rydzyka w Toruniu

red

Budowa świątyni o. Tadeusza Rydzyka jest już zaawansowana. W środku pojawiają się pierwsze elementy wystroju

Nowy kościół to wotum wdzięczności za pontyfikat Jana Pawła II. Budynek jest ogromny, jego szczyt wieńczy złota korona. Wewnątrz obiekt będzie posiadać dwa poziomy. W specjalnej kaplicy umieszczona zostanie granitowa tablica, na której wyryte zostaną nazwiska Polaków, którzy zginęli z rąk hitlerowców za to, że pomagali Żydom podczas okupacji.

Świątynię zaprojektował architekt Andrzej Ryczek. Oprócz wspomnianej wcześniej tablicy w środku pojawi się wiernie odtworzona prywatna kaplica Jana Pawła II z Watykanu. Na specjalne zamówienie z Wietnamu przybędzie figura Matki Boskiej. Wykonana ona zostanie z białego marmuru.

Zagospodarowane zostanie również otoczenie kościoła. Przed budynkiem powstanie plac o długości i szerokości 130 metrów. Wzdłuż niego rozmieszczonych zostanie 20 stacji drogi różańcowej. Te ostatnie są już wykuwane w metalu przez specjalnie sprowadzonych do Torunia artystów.

06.09.2014 Torun . Festyn 6 . Dziekczynienie w Rodzinie organizowane przez Radio Maryja i TV Trwam przy siedzibie Wyzszej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu . Fot. Wojciech Kardas / Agencja Gazeta DLOTO strony lokalne GW - Toruń SLOWA KLUCZOWE: radio maryja tv trwam rydzyk festyn ZDJĘCIE DO WKŁADKI: DLOTO strony lokalne GW - Toruń

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II zostanie konsekrowany we wrześniu przyszłego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zaglądamy do kościoła o. Rydzyka w Toruniu