Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: ulica transformersów z Wyszkowa

red

Nowoczesna zabudowa nie zawsze jest synonimem minimalizmu. W Wyszkowie wzdłuż jednej z ulic wyrosły budynki przypominające roboty transformers

Ulicę Sowińskiego w Wyszkowie przebito w latach 80. Wcześniej znajdowały się tutaj ogródki. Przez wiele lat w tej części miasta niewiele się działo. Dopiero na początku XXI wieku ulicę zaczęto zabudowywać. Najbardziej "wystrzałowe" budynki powstały w latach 2005-2009.

Wyszkowskie transformersy zajęły kilkaset metrów wzdłuż ulicy. Futurystyczne obiekty to hybryda budynków mieszkalnych, handlowych i usługowych. Znajdują się tam między innymi: salon meblowy, szewc, bank oraz sklep z tapetami, firanami i zasłonami. Wszystko ozdobiono barwnymi reklamami i afiszami.

Jeśli więc ktoś wybiera się turystycznie do Wyszkowa, to ulicę Sowińskiego powinien zobaczyć obowiązkowo. Ku przestrodze.

*arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER

    Więcej o:

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: ulica transformersów z Wyszkowa