Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

ArKITekczer tygodnia: zamkowa osada z Rybna

red

"Średniowiecznych inspiracji powinno się zabronić!" - pisze jedna z czytelniczek

Kolorowa zabudowa Rybna (woj. warmińsko-mazurskie)
Kolorowa zabudowa Rybna (woj. warmińsko-mazurskie)
fot. Marta Wróbel

Rybno to licząca kilka tysięcy mieszkańców wieś w powiecie działdowskim (woj. warmińsko-mazurskie). Miejscowość jest malowniczo położona, tuż nad jeziorem Rybno. W okolicy dominuje wiele lasów i łąk. Na swojej stronie internetowej gmina zachęca turystów do odwiedzin i aktywnego spędzania czasu. Reklamuje się także rezerwatem "Ostrów Tarczyński" oraz zabytkowym kościołem pochodzącym z XVI wieku.

Kolorowa zabudowa Rybna (woj. warmińsko-mazurskie)fot. Marta Wróbel

Początki samej wsi Rybno sięgają 1335 r. Być może średniowieczne korzenie uwydatnić chciał pewien prywatny inwestor, który przy ulicy Lubawskiej postanowił wznieść iście zamkowe osiedle. W obiekcie znajduje się min. centrum medycyny biologicznej. Ciekawe czy pobyt w takim ośrodku wyjdzie komuś na zdrowie...


Wyświetl większą mapę

*arKITekczer tygodnia to cykl artykułów, w których prezentujemy Wam wpadki budowlane, fatalne rozwiązania architektoniczne i brzydkie budynki znalezione przez fanów strony na Facebooku - POLISZ ARKITEKCZER. Jeśli znalazłeś brzydki budynek lub w Twoim mieście sknocili jakąś inwestycję, zrób zdjęcie, opisz sprawę i prześlij na adres: pisznapolisz@gazeta.pl. Resztą zajmiemy się my!

Skomentuj:

ArKITekczer tygodnia: zamkowa osada z Rybna