Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Europe 40 under 40: prestiżowe wyróżnienie wędruje do Polki

fredka

Aleksandra Jaeschke została wyróżniona w konkursie "Europe 40 under 40". Polka prowadzi pracownię architektoniczną AION we Włoszech. Nagrodę otrzymała wraz z zawodowym partnerem Andrea Di Stefano.

Plemmirio, jednorodzinny dom letniskowy
Plemmirio, jednorodzinny dom letniskowy
www.a-i-o-n.com

Europejskie Centrum Architektury, Sztuki, Dizajnu i Studiów Urbanistycznych wraz z The Chicago Athenaeum: Muzeum Architektury i Dizajnu, co roku przyznają nagrody w prestiżowym rankingu "Europe 40 under 40". Główną ideą konkursu jest wyróżnienie 40 młodych projektantów z Europy, którzy nie przekroczyli jeszcze czterdziestki. W ubiegłym roku uznanie krytyków zyskało trzech polskich twórców. W tegorocznej edycji wśród wyróżnionych znalazła się tylko jedna osoba z Polski - Aleksandra Jaeschke.

Aleksandra Jaeschke

Laureatka jest absolwentką londyńskiej Architectural Association, a od 3 lat współprowadzi we Włoszech pracownię AION, którą w jednym z wywiadów określiła mianem "marzącej maszyny". Główną dewizą projektantów jest tworzenie zintegrowanych układów przestrzennych, które stanowiłyby odpowiedź na konkretne wyzwania organizacyjne i funkcjonalne. W ten sposób powstał projekt nowatorskiej kładki dla pieszych Caterpillar, czy przebudowy domu letniskowego w Syrakuzach (tam też ma siedzibę pracownia AION).Projekt Plemmiriozakłada obudowanie betonowej bryły z lat 60. płaszczem nowej elewacji. Miedziana powłoka ma chronić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznieniem i wspomagać naturalną wentylację budynku. Materiał z czasem utleni się i pokryje patyną. Architektka podkreśla, że tym zabiegiem chce przybliżyć architekturę domu do naturalnego krajobrazu działki.

Projekt Plemmirio w Syrakuzach (Włochy)

AION prócz poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, aktywnie uczestniczy także w organizowaniu projektów badawczych i warsztatów dla studentów. Jaeschke współpracowała również z nowojorską pracownią BIOTHING oraz londyńską ACAB.

Warto wspomnieć także o zeszłorocznym wyróżnieniu, które otrzymała pracownia. Dzięki Polce, AION znalazła się w rankingu Top 10 Architects Under 40 > NEW POLISH BLOOD, zestawionym przez portal newitalianblood.com

Serdecznie gratulujemy!

Zobacz pozostałych laureatów na www.chi-athenaeum.org


ZOBACZ TAKŻE:


Europe 40 Under 40: sześć polskich wyróżnień!

 

Konieczny i Konior wśród Europe 40 Under 40


World Architecture Festival: finaliści wyłonieni!


    Więcej o:

Skomentuj:

Europe 40 under 40: prestiżowe wyróżnienie wędruje do Polki