Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niesamowite wieżowce przyszłości

fredka

Szalone projekty polskich architektów wyróżnione w konkursie eVolo. Mobilny wieżowiec i współczesna wieża Babel. Czy można je jeszcze nazwać budynkami?

Niesamowity projekt wieżowca, proj. Damian Przybyła i Rafał Przybyła
Niesamowity projekt wieżowca, proj. Damian Przybyła i Rafał Przybyła
eVolo

"To architektoniczna odpowiedź na niestabilne czasy i nadzieja dla ludzi mieszkających w targanych wojnami regionach świata" - mówią autorzy migrujących wieżowców, Damian Przybyła i Rafał Przybyła. Projekt mobilnego wysokościowca (Migrant Skyscraper) zakłada umieszczenie budynków wewnątrz olbrzymiego, ruchomego pierścienia, który pozwoliłby całej konstrukcji przemieszczać się z miejsca na miejsce.

Niesamowity projekt wieżowca, proj. Damian Przybyła i Rafał Przybyła

Projekt wieżowców, które mogą się przemieszczać, autorzy: Damian Przybyła i Rafał Przybyła

Tym odważnym pomysłem młodzi architekci zdobyli prestiżowe wyróżnienie w amerykańskim konkursie eVolo, który co roku nagradza najlepsze projekty wieżowców. Podobnie jak w poprzednich edycjach, projekty są nie tylko ciekawym studium architektonicznym, ale też starają się zwracać uwagę na zagrożenia oraz rozwiązywać problemy, które mogą czekać nas w przyszłości.

Migrant Skyscraper to nie jedyny polski projekt wyróżniony w konkursie. Wśród laureatów znalazła się także pracaMacieja Nisztuka, która przedstawia autorską interpretację współczesnej wieży Babel (New Tower of Babel). Projekt zlokalizował w centrum Warszawy i stanowi "mutację" Pałacu Kultury i Nauki.

Projekt wieżowca w centrum Warszawy, autor: Maciej Nisztuk

Architekt połączył w jedno kilka niedokończonych lub uszkodzonych gmachów i otoczył nimi socrealistyczny gmach PKIN. Całość wygląda na wielką budowę albo stos rusztowań i sprawia wrażenie braku sensu. Maciej Nisztuk protestuje tym projektem przeciwko współczesnej architekturze pozbawionej idei i duszy.

 

ZOBACZ PROJEKTY TYCH WIEŻOWCÓW>>>

 

ZOBACZ TAKŻE:


Nowy wieżowiec w Warszawie. Hit czy kit?


eVolo: płaskie wieżowce i pożeracze śmieci


Al Hamra, wieżowiec zwinięty w rulon


Skomentuj:

Niesamowite wieżowce przyszłości