Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Lofty w dawnej fabryce wódek

red

Na warszawskiej Pradze, w miejscu, w którym kiedyś mieściła się dawna fabryka wódek Koneser powstaną nowe mieszkania i biurowce

Liczący niemal 5 ha teren przy ul. Ząbkowskiej jest własnością firmy BBI Development. To właśnie ona chce odnowić część zabytkowych budynków oraz wybudować nowe biura i apartamentowce. Cały kompleks będzie trzecią, największą po budowie Stadionu Narodowego i drugiej linii metra inwestycją w tej części Warszawy.

W Koneserze powstanie łącznie 43 tys. m kw powierzchni biurowych i handlowych. Część znajdzie się w odrestaurowanych budynkach, a pozostałe w dobudowanych, nowych gmachach. Za projekt tych ostatnich odpowiada pracownia Bulanda Mucha Architekci. Nowe budynki w tym miejscu dopuszcza plan zagospodarowania, jednak inwestor otrzymał od konserwatora zabytków wiele wytycznych, które musi brać pod uwagę stawiając nowe biurowce.

Firma BBI uzyskała już pozwolenie na budowę dwóch domów. Pierwszy to loft w historycznym, oryginalnym budynku dawnej mennicy, drugi natomiast to tzw. soft loft (czyli zupełnie nowy budynek, który na loft jest tylko stylizowany).

Inwestor liczy na to, że komercyjny sukces przyniesie mu dobra lokalizacja Konesera. Teren inwestycji od najbliższej stacji metra (Warszawa Wileńska) dzieli jedynie kilkaset metrów. Budowa całego miasteczka ma ruszyć na przełomie 2013 i 2014 r., a zakończyć się dwa i pół roku później.

    Więcej o:

Skomentuj:

Lofty w dawnej fabryce wódek