Lotnisko w Lublinie Ulubieńcem Polski
Znamy wyniki konkursu na Ulubieńca Polski. Internauci zdecydowali, że tytuł najlepszego obiektu architektonicznego wybudowanego w Polsce w XXI wieku otrzyma terminal pasażerski Portu Lotniczego w Lublinie



Autorami projektu są Grzegorz Stiasny i Jakub Wacławek z warszawskiej pracowni ARÉ.
Fot. Mikołaj Majda/Port Lotniczy Lublin
Internetowy plebiscyt odbył się w ramach Konkursu Życie w Architekturze, który jest organizowany przez redakcję miesięcznika "Architektura-murator". O tytuł Ulubieńca Polski ubiegało się 1064 zgłoszonych obiektów, z czego jury wyłoniło 120 finalistów.
Przystań Bydgoszcz, proj. APA Rokiccy, fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta
Walka o tytuł Ulubieńca trwała do ostatniej chwili. Kilka godzin przed zakończeniem głosowania Lotnisko wyprzedziło - zaprojektowaną przez Katarzynę Wojciechowską-Rokicką i Tomasza Rokickiego - przystań na Wyspie Młyńskiej w Bydgoszczy, która ostatecznie zajęła drugie miejsce. Na podium znalazł się też Teatr Rozrywki w Chorzowie, autorstwa biura Stożek i Partnerzy.
Teatr Rozrywki, Chorzów Fot. Bartłomiej Barczyk / Agencja Gazeta
Plebiscyt na Ulubieńca Polski to część VII edycji konkursu Życie w Architekturze, w ramach którego wybiera się najładniejsze obiekty architektoniczne w Polsce. Terminal lotniska znalazł się również w czołowej 12 najlepszych obiektów zgłoszonych do konkursu. Jego wyniki, a więc zwycięzców w poszczególnych kategoriach (Najlepszy Budynek Użyteczności Publicznej, Najlepszy Budynek Wielorodzinny, Najlepszy Budynek Jednorodzinny, Najlepsza Przestrzeń Publiczna) oraz laureata Grand Prix, nagrody, którą przyzna Prezydent RP Bronisław Komorowski, poznamy 5 grudnia podczas oficjalnej gali.
- Więcej o:
![Przystań Bydgoszcz, proj. APA Rokiccy, fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta Przystań Bydgoszcz, proj. APA Rokiccy, fot. Łukasz Nowaczyk / Agencja Gazeta]()
Stylowa przystań w Bydgoszczy
![Nowe lotnisko Warszawy działa już od ponad 4 miesięcy. Projekt, który narodził się z miłości do samolotów zachwyca formą i funkcjonalnymi rozwiązaniami. Lotnisko w Modlinie, proj. APAKA]()
Lotnisko w Modlinie. Projekt inspirowany awiacją
![I nagroda: ARE oraz Polconsult I nagroda: ARE oraz Polconsult]()
Lotnisko w Świdniku
![Wyspa Młyńska w Bydgoszczy po rewitalizacji Wyspa Młyńska w Bydgoszczy po rewitalizacji]()
Rewitalizacja Wyspy Młyńskiej w Bydgoszczy
![Hotel Bristol w Warszawie Hotel Bristol w Warszawie]()
Hotel Bristol w Warszawie ma 125 lat. Między historią a nowoczesnością
![Zapora w Pilchowicach - największa kamienna zapora w Polsce Zapora w Pilchowicach - największa kamienna zapora w Polsce]()
Zapora w Pilchowicach z 1912 roku to największa kamienna zapora w Polsce. Robi wrażenie!
![Teren dawnej fabryki Perun - wizualizacja. Teren dawnej fabryki Perun - wizualizacja.]()
Warszawa: teren dawnej Fabryki PERUN sprzedany. Historyczna architektura przemysłowa połączona będzie z nowoczesnymi budynkami mieszkalnymi
![Projektowane zazielenienie Centrum Dialogu Przełomy Projektowane zazielenienie Centrum Dialogu Przełomy]()
Więcej zieleni przy Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Rozpoczyna się zielona akupunktura!









