Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wasze projekty: Centrum Sztuki Filmowej w Łodzi

red.

Zobaczcie projekt dyplomowy wielofunkcyjnego centrum sztuki filmowej nadesłany przez jednego z czytelników

Centrum sztuki filmowej w Łodzi
Centrum sztuki filmowej w Łodzi
fot. l_lugowski

Projekt to praca dyplomowa powstała na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Obiekt został usytuowany na ogromnej pustej działce w centrum Łodzi. Swoją kubaturą domyka pierzeję ul. Żeromskiego i Alei Politechniki, wzdłuż której znajdują się obiekty o podobnej skali i randze, takie jak nowa hala EXPO, hala sportowa MOSiR, gmachy Politechniki Łódzkiej oraz ogromna elektrociepłownia EC2. Lokalizacja na skrzyżowaniu z Aleją Mickiewicza sprawia, że CSF staje się ważnym punktem węzłowym w centrum miasta.

Budynek ma bardzo dynamiczny charakter. Bryła sal kinowych pokryta jest płytami ze stali corten współgrającymi z postindustrialnym charakterem Łodzi. Sale kinowe zawieszone są nad hallem głównym tworząc wielopoziomową grę w przestrzeni. Bryła hali filmowej i dalej wielopoziomowego parkingu pokryta jest przestrzenną mozaiką ze żłobkowanych płyt z betonu architektonicznego, które nawiązywać mają do wyglądu taśmy filmowej.

W budynku przewidziano miejsce na halę filmową, salę kinową, muzeum oraz atrium. W atrium znajduje się również widownia do kinowych pokazów plenerowych.

Autor: Łukasz Ługowski, projekt dyplomowy 2012, Politechnika Wrocławska, promotor: dr A. Sobolewski

    Więcej o:

Skomentuj:

Wasze projekty: Centrum Sztuki Filmowej w Łodzi