Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Z wizytą w pracowni Roberta Koniecznego

red

Pracownia Roberta Koniecznego znana jest z nowoczesnej architektury i nietypowych domów jednorodzinnych, które zdobywają nagrody na całym świecie. Zamiast szklanego biurowca, na siedzibę architekt wybrał modernistyczną kamienicę. Tutaj powstają pomysły i plany katowickiej pracowni KWK Promes

Pracownię KWK Promes od 1999 r. prowadzi architekt Robert Konieczny. Jej siedziba znajduje się w przy ulicy Rymera 3/5 w śródmieściu Katowic. Zanim urządzili się w tej modernistycznej kamienicy z lat 30. XX wieku, KWK Promes miało kilka przeprowadzek.. Biuro zostało wprawdzie założone w Katowicach i tutaj znajdowała się pierwsza siedziba firmy, jednak kilka lat temu architekci przenieśli się do Rybnika. Ostatecznie znowu wrócili do Katowic, to tutaj czują się najlepiej.

Architekci postawili na oszczędny, minimalistyczny klimat. W środku dominuje biel. Zachowano sporo oryginalnych elementów dawnego mieszkania, takich jak parkiet, drewniane okna oraz szerokie drzwi, które dzielą pomieszczenia pracowni. Atutem są też duże okna, które dobrze doświetlają wnętrze. Powierzchnia biura to 140 m kw. i obecnie pracuje w nim około 10 osób.

Siedziba przy Rymera jest przede wszystkim miejscem codziennej pracy architektów. Jednak czasami, kiedy ktoś z zespołu ma urodziny, albo nadarzy się okazja by symbolicznie uczcić inną uroczystość (np. Wigilię) to prace nad projektami odstawiane są na chwilę na bok i architekci wspólnie zbierają się w tzw. "pokoju spotkań”. Na co dzień pomieszczenie to wykorzystywane jest do przeprowadzania burzy mózgów lub omawiania projektów w większej grupie.

Przedwojenna kamienica zdaje się dobrze wpływać na kreatywność pracujących w niej architektów. Na swoim koncie KWK Promes ma wiele świetnych projektów, najważniejsze z nich można zobaczyć na stronie www.kwkpromes.pl.

    Więcej o:

Skomentuj:

Z wizytą w pracowni Roberta Koniecznego