Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Z wizytą w pracowni: PL.architekci

red

Poznańscy architekci zmienili oblicze zaniedbanego strychu i urządzili w nim elegancką pracownię, w której króluje biel. Świetna metamorfoza wnętrza!

Siedziba pracowni PL.architekci znajduje się w Poznaniu.
Siedziba pracowni PL.architekci znajduje się w Poznaniu.
źródło: PL.architekci

Siedziba pracowni PL.architekci mieści się na poddaszu jednej z poznańskich kamienic. Wcześniej w tym miejscu był nieużytkowy strych, który wymagał gruntownego remontu, prace adaptacyjne obejmowały nawet kładzenie na nowo dachówki.

Jesteśmy już tu od 2010, ale dopiero w tym roku skończyliśmy cały remont... Projektując siedzibę chcieliśmy maksymalnie wykorzystać przestrzeń poddasza i wszystkie jego atuty, by stworzyć miejsce przyjemne do pracy, inspirujące a jednocześnie pokazujące klientom nasz sposób myślenia o architekturze i wnętrzach.

 

Siedziba pracowni PL.architekci znajduje się w Poznaniu.źródło: PL.architekci

 

Właściwie od samego początku wiedzieliśmy, że chcemy uwypuklić rytm konstrukcji drewnianej dachu. W tym celu wszystkie zabudowy (czy to ściany czy meble) zostały jakby włożone w konstrukcje drewnianą, tak by ta mogła swobodnie przechodzić przez wszystkie pomieszczenia. Z każdego miejsca pracowni widać niczym nie zakłóconą konstrukcję budynku: ściany i meble zawsze kończą się w pewnej odległości od belek i słupów. Z tego tez względu wszystkie współczesne zabudowy są białe - wybija się tylko pierwotny układ dachu. Otworzyliśmy też ciemny strych na świat! Zostało zamontowane 17 okien dachowych, które mocno wypełniają światłem całe poddasze i umożliwiają kontakt z otoczeniem. Na antresolę prowadzą schody stalowe - wykonane jako przesuwne - by ułatwić wejście w niższą część poddasza.

 

Siedziba pracowni PL.architekci znajduje się w Poznaniu.źródło: PL.architekci

 

Tam zostały też wstawione wielkoformatowe drukarki, by nie zakłócić porządku i bieli w części niższej. Mocno podkreślony kontrast starego z nowym - powoduje szacunek dla starej zabudowy, ale też podkreśla nowoczesne meble i rozwiązania. Tu nic niczego nie udaje. TAK JAK LUBIMY!

 

 

ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Z wizytą w pracowni: PL.architekci