Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowy trend? Mikromieszkania w Miasteczku Wilanów

red, warszawa.gazeta.pl

Wkrótce na Polach Wilanowskich powstanie kompleks ośmiu budynków, w których będzie można kupić malutkie kawalerki. Ma to być gratka dla tych, którzy poszukują własnego mieszkania bez względu na ich wielkość

Osiedle z mikromieszkaniami powstanie na działce przy skrzyżowaniu ul. Branickiego i Zdrowej. Jego projekt opracowują architekci z pracowni Grupa 5. Teren, na którym inwestor chce budować nie dopuszcza zabudowy mieszkaniowej, można za to wznosić budynki oświatowe i hotelowe, dlatego powstałe osiedle formalnie będzie zakwalifikowane jako "aparthotel".

Kompleks będzie się składał z ośmiu budynków. Zaoferuje on kilkaset kawalerek i przestrzeń na działalność usługową. W pierwszym etapie powstaną dwa budynki z 200 kawalerkami o wielkości od 18 do 19 m kw. Inwestor, firma Polnord zapewnia, że aby odciążyć powierzchnię mieszkań część usług będzie można załatwiać poza nimi - powstanie na przykład samoobsługowa pralnia. Prawdopodobnie w budynku znajdzie się również kafeteria, w której będzie można zamawiać śniadania czy kolacje. Inwestycja jest wzorowana na wrocławskim projekcie Starter, gdzie na mieszkania zaadaptowano dawny akademik:

Starter cieszy się ogromną popularnością wśród klientów, choć ceny jak na Wrocław były dosyć wysokie. U nas cena m kw. będzie się zaczynać od ok. 8 tys. zł i dochodzić - w wersji z wykończeniem i standardowym wyposażeniem - do ponad 10 tys. zł. Założenie jest takie, że ma to być własny dach nad głową, dostępny już za niespełna 200 tys. zł - mówi Tomasz Sznajder, wiceprezes Polnordu.

materiały inwestoraUrządzona kawalerka

Jak zaznacza Sznajder, osiedle z mikromieszkaniami ma być przeznaczone głównie dla młodych ludzi, studentów, lub takich którzy dopiero zaczynają samodzielne życie. Inwestor liczy też na zainteresowanie firm z pobliskich biurowców, którzy mogliby wykupić mieszkania z przeznaczeniem na cele służbowe dla swoich pracowników. Budowa ma ruszyć wiosną tego roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowy trend? Mikromieszkania w Miasteczku Wilanów