Ekskluzywne osiedle dla wybrednych. Tak się mieszka w Katowicach [ZDJĘCIA]
Ceglane osiedle zaprojektowali architekci z pracowni Konior Studio







W Katowicach oddano do użytku osiedle Wille Parkowa. Zespół budynków znajduje się tuż przy parku Kościuszki, przy ul. Parkowej. Osiedle składa się z pięciu nowoczesnych budynków rozmieszczonych na liczącej 5 tys. m kw. działce. Budynki wyglądają jak rozrzucone ceglane kostki.
Cegła jest materiałem zdrowym, ludzkim i przyjaznym. Jak mało który opiera się czasowi i modom. Do budowy każdej z willi użyto materiału o innym odcieniu - mówi architekt Tomasz Konior.
W budynkach powstały w sumie 32 apartamenty. Mieszkańcy do swojej dyspozycji mają przestronne loggie, inni tarasy z małymi ogródkami. W każdym z budynków jest winda i podziemne garaże.
Obiekty zaprojektowane zostały tak, żeby stanowiły odpowiedź na potrzeby klientów o wysokich wymaganiach. Ze względu na jakość rozwiązań i wykończenia budynki mają ekskluzywny charakter - dodaje Konior.
Inwestor sprzedał już połowę mieszkań.
- Więcej o:
Modernistyczne centrum Gdyni na liście UNESCO? Decyzję pozamy już w lipcu
Trwa budowa Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Poznaniu. Powstaje "podziemne serce" muzeum
Kościół św. Stanisława Kostki we Wrocławiu - monumentalny i piękny
PKP broni decyzji o rozbiórce postmodernistycznego dworca. Jakie mają argumenty?
Wieża Górnośląska w Poznaniu - budynek, który wyprzedził epokę
Ciechanów: wieża ciśnień jak "pączek z dziurką". Otwarto ją w 1976 roku
Zabytkowy, urokliwie położny dworzec kolejowy Pilchowice-Zapora na sprzedaż. Można go kupić za 160 tys złotych
Muzeum Katyńskie na Cytadeli Warszawskiej ma już 10 lat. Architektura, która przetrwała próbę czasu