Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zrób to w Warszawie! Nowa odsłona alternatywnego przewodnika

aru

"Zrób to w Warszawie!" to świeże i subiektywne spojrzenie na stolicę. Agnieszka Kowalska i Łukasz Kamiński pokazuję czym obecnie żyje miasto. Tę pozycję warto mieć!

To już trzecie wydanie „Zrób to w Warszawie!”. Pierwsze ukazało się sześć lat temu i stało się tzw. "must have" zarówno dla mieszkańców stolicy, jak i przyjezdnych chcących poznać miasto z nieco innej perspektywy.

Od tego czasu Warszawa zmieniła się diametralnie. Rozkwitła klubokawiarniami, zbliżyła się do Wisły, rozbuchała restauracjami i barami, eksplodowała festiwalami, wystawami i koncertami. Jest jak szalony kalejdoskop, co chwilę się zmienia, mieni różnymi kolorami. I to nas nieustająco fascynuje. Stąd właśnie wzięło się najnowsze „Zrób to w Warszawie!” - mówią autorzy i pomysłodawcy książki, Agnieszka Kowalska i Łukasz Kamiński.

Autorzy wybrali dla czytelników swoje najlepsze miejsca i aktywności. Jak zwykle zaprosili także warszawskich artystów i projektantów, by zarekomendowali w gdzie lubią spędzać czas w stolicy. Jest ich w tej edycji 21, m.in. Bartłomiej "Arobal" Kociemba, Edgar Bąk, Agata Nowicka "Endo", Magdalena Estera Łapińska, Malwina Konopacka, Ola Niepsuj.

W środku znajdziemy nowe kawiarnie, alternatywne kluby, galerie sztuki, a także stołeczną architekturę, np. Stadion Narodowy, który miał być miejscem odrodzenia się polskiej piłki nożnej, a stał się wielką koncertową sceną przyciągającą gwiazdy najjaśniejsze - Beyoncé, Paula McCartney'a, Depeche Mode.

Mocną stroną przewodnika jest część kulinarna. Autorzy szczególny nacisk położyli na przegląd nowych restauracji, modnych bistro, a nawet barów mlecznych.

Kiedyś niepodzielnie rządziły kebaby i sushi. Dziś w Warszawie królują hamburgery i śniadania, a za rogiem czai się hummus i zapiekanka - mówią.

Przewodnik ukaże się 7 czerwca, premierę będzie miał na 8. Kulturalnym Pikniku Co Jest Grane w Królikarni w Warszawie.

Słowo o autorach:

Agnieszka Kowalska - redaktorka i dziennikarka działu kultury "Gazety Wyborczej" i "Gazety Co Jest Grane"

Łukasz Kamiński - dziennikarz działu kultury "Stołecznej Gazety Wyborczej" i "Gazety Co Jest Grane"

Projekt graficzny: Magdalena Ponagajbo, Mamastudio

Wydawca: Wydawnictwo Agora, w serii "Biblioteka Gazety Wyborczej"

    Więcej o:

Skomentuj:

Zrób to w Warszawie! Nowa odsłona alternatywnego przewodnika