Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wrocław: Szkoła i przedszkole pod jednym dachem [WYNIKI KONKURSU]

red

Prócz szkoły w obiekcie działać będzie przedszkole. To będzie jeden z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Polsce. Z edukacyjnego kompleksu mają też korzystać mieszkańcy dzielnicy

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu
Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu
materiały prasowe

Projekt zwyciężył w konkursie, w którym rywalizowało 16 pracowni. Nagrodzona praca pochodzi od radomskiego zespołu architektów w składzie: Adam Derlatka, Tadeusz Derlatka, Agnieszka Gozdek, Joanna Migut oraz Paweł Migut. Budynek, który powstanie przy ul. Kłodzkiej pomieści pod jednym dachem przedszkole i szkołę podstawową.

Głównym elementem obiektu będzie centralnie położony dziedziniec. Wokół niego rozlokowano poszczególne pomieszczenia. W szkole uczyć się będzie 750 dzieci. Będą one mogły korzystać z 22 sal lekcyjnych, 3 pracowni komputerowych, językowych i przyrodniczych. W kompleksie powstanie biblioteka, sala gimnastyczna i sale gimnastyki korekcyjnej ze świetlicami.

Na zewnętrznych terenach uczniowie korzystać będą mogli z wielofunkcyjnego boiska, bieżni ze skocznią i placu zabaw. W obiekcie działać będzie kuchnia z jadalniami dla przedszkola i szkoły.

Z budynku korzystać będą również mieszkańcy. Sala gimnastyczna została wyodrębniona i usytuowana we wschodniej części działki. W ten sposób będzie mogła ona działać niezależnie od reszty obiektu również w godzinach nocnych.

Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiumateriały prasowe

ZDJĘCIA>>>

Co istotne, funkcje szkolne i przedszkolne będą odseparowane. Wejście do tej drugiej części zaprojektowane zostało od strony zachodniej. Koszt inwestycji to ok 35 mln zł. Budynek zostanie zbudowany w ciągu trzech lat.

Skomentuj:

Wrocław: Szkoła i przedszkole pod jednym dachem [WYNIKI KONKURSU]