Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dobry projekt! Kolorowe przedszkole z ogrodem na dachu

red, katowice.gazeta.pl

W tym roku ruszy budowa nowoczesnego przedszkola w Chorzowie

Dawna szkoła w Chorzowie zostanie rozbudowana. Powstanie tu przedszkole.
Dawna szkoła w Chorzowie zostanie rozbudowana. Powstanie tu przedszkole.
fot. materiały Franta Group

Nowe przedszkole powstanie tuż obok dawnej szkoły, która znajduje się w Chorzowie w okolicy ul. Dąbrowskiego. Prosty, ceglany budynek zostanie rozbudowany i powiększony o zupełnie nową część.

Projekt przebudowy przygotowali architekci z katowickiego biura Franta Group. Zaproponowali oni, aby do starego, ceglanego budynku dawnej szkoły dokleić nową bryłę.

Do budynku szkoły zostanie dobudowany nowy. W jego wnętrzu będzie duże patio, które będzie jednocześnie salą audiowizualną, która ma służyć wszystkim. Schody, które tu będą, staną się jednocześnie widownią - mówi architekt Maciej Franta z pracowni Franta Group.

By wizualnie zespolić obie części do wykończenia nowego skrzydła wykorzystana zostanie cegła. Łączyć się ona będzie z kolorowymi pasami. Kolorowo ma być również w środku. W każdym pomieszczeniu będzie dominowała inna barwa. W ramach przebudowy powstaną dwa zewnętrzne place zabaw. Architekci mają też pomysł na ciekawe zaadaptowanie powierzchni dachu:

Chciałbym, żeby dzieci były uczone tu ekologii i dbały o środowisko. Stąd pomysł stworzenia zielonych dachów. Będą tam edukacyjne zielniki dla dzieci, będzie też można prowadzić niewielkie uprawy na potrzeby kuchni - dodaje Maciej Franta.

Jak zaznacza architekt, chce aby to miejsce w przyszłości funkcjonowało nie tylko jako zamknięte przedszkole, ale dzięki organizowanym wydarzeniom potrafiło przyciągnąć pobliskich mieszkańców. Prace na budowie mają ruszyć jeszcze w tym roku.

Dawna szkoła w Chorzowie zostanie rozbudowana. Powstanie tu przedszkole.fot. materiały Franta Group

czytaj więcej: katowice.gazeta.pl

Skomentuj:

Dobry projekt! Kolorowe przedszkole z ogrodem na dachu