Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Serenada, nowe centrum handlowe w Krakowie [WIZUALIZACJE]

red, krakow.gazeta.pl

Centrum handlowe Serenada powstanie w krakowskiej dzielnicy Olsza i będzie sąsiadowało z już istniejącą galerią. Inwestor nie boi się przesycenia rynku

Centrum Handlowe Serenada zostanie zbudowane w ciągu dwóch lat. Jej projekt powstał w pracowni AMC Chołdzyński już w 2009 r. Jednak przez kilka lat projekt leżał w szufladzie czekając na lepsze czasy.

Bryła budynku ma kształt litery "d". Jej elewację stanowią nieregularnie rozmieszczone pionowe, czarne pasy, które przeplatają szersze płyty w kolorze złota. W środku paleta barw jest dość oszczędna. Dominuje biel i odcienie szarości, które w kilku miejscach zostały ocieplone żółtymi motywami.

W Serenadzie znajdą się głównie sklepy odzieżowe. Inwestor - firma Mayland Real Estate, chce z galerii uczynić ważny punkt na modowej mapie Krakowa i w ten sposób przyciągnąć klientów. Dziennikarze z krakowskiej Gazety zapytali dewelopera o to, czy nie boi się przesycenia rynku:

Analizy rynku powierzchni handlowych wyraźnie wskazują, że z sześciu głównych polskich aglomeracji to właśnie Kraków wykazuje najmniejsze nasycenie powierzchniami handlowymi. Do tego w okolicy nie ma żadnego tego rodzaju obiektu - Anna Skrocka, specjalista PR w Mayland Real Estate.

Koszt powstania nowego centrum handlowego to 140 mln euro.

    Więcej o:

Skomentuj:

Serenada, nowe centrum handlowe w Krakowie [WIZUALIZACJE]