Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Polska Dolina Loary jest na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA PAŁACÓW]

red

Polska Dolina Loary znajduje się na Dolnym Śląsku. Podobnie jak historyczna kraina Francji, na jej obszarze znajduje się wiele przepięknych zamków oraz pałaców. Ze względu na program rewitalizacji zabytków, region staje się powoli turystyczną atrakcją.

Akcja "Polska Dolina Loary" trwa już dwa lata. W tym czasie nowych właścicieli znalazło ponad 20 zabytkowych obiektów. Nowy właściciel to szansa na to, że zniszczone i zapomniane budynki odzyskają dawny blask. Część z nich już wróciła do dawnej świetności.

Rozpoczynając akcję Polska Dolina Loary założyciele inicjatywy zamierzali nagłośnić problemy dolnośląskich zabytków i tym samym zwiększyć szanse na dotarcie do potencjalnych inwestorów.

Chodziło o zainteresowanie inwestorów tematyką inwestycji w zabytki oraz stworzenie „trendu” adaptacji zabytków na cele komercyjne - mówi Bartosz Witecki, pomysłodawca inicjatywy.

Polska Dolina Loary współpracuje z przedstawicielami Agencji Nieruchomości Rolnych we Wrocławiu. W rękach tej drugiej jest około 160 pałaców. Powstała nawet specjalna strona Residence Navigator, na której potencjalni inwestorzy mogą znaleźć informacje o nieruchomościach wystawionych na sprzedaż, podpowiedzi prawne, wywiady z właścicielami zabytków czy też informacje o dotacjach.

Postęp w pracach remontowych można śledzić na fanpage Polskiej Doliny Loary w serwisie Facebook. Wkrótce zakończy się rewitalizacja między innymi: renesansowego Dworu w Goli Dzierżoniowskiej, zamku w Karpnikach, pałacu w Kamieńcu, pałacu w Kwietnie czy pałacu w Chróstniku. Część z tych obiektów trzeba było odbudować z ruin.

To dopiero początek akcji, na remont wciąż czeka ponad 500 obiektów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Polska Dolina Loary jest na Dolnym Śląsku [ZDJĘCIA PAŁACÓW]