Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze. Mamy wizualizacje

red

Muzeum Polskiej Wódki będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie. Powstanie na warszawskiej Pradze w dawnych zabudowaniach fabrycznych. Jego otwarcie zaplanowano na 2017 r.

Postindustrialne budynki Konesera historią sięgają końca XIX wieku. To tu produkowane były takie marki jak Luksusowa, Wyborowa czy Żytniówka. Muzeum powstanie w zrewitalizowanym budynku z czerwonej cegły, w którym przed laty mieścił się zakład Rektyfikacji. Autorem ekspozycji jest pracownia Nizio Design International.

W projekcie architekci z szacunkiem odnieśli się do historii miejsca, w którym przez wiele lat funkcjonowała wytwórnia wódek. Zaprojektowana ekspozycja stała będzie w nowoczesny i multimedialny sposób przedstawiać historię tego alkoholu.

Projektując wnętrze muzeum zakładaliśmy, że będzie ono łączyło historię i nowoczesność. Wykorzystanie obiektów odzyskanych z dawnych gorzelni i destylarni, ich twórcze przekształcenie i recycling, a także zestawienie ze specjalnie zaprojektowanymi elementami scenograficznymi i zaawansowanymi formami multimedialnymi sprawią, że ekspozycja będzie miała unikatowy charakter - mówi Mirosław Nizio.

Goście budynku będą mogli zwiedzić pięć galerii, w których poznają poszczególne etapy produkcji wódki i dowiedzą się z jakich surowców jest wytwarzana, poznają pierwsze receptury i zobaczą jak zmieniał się wygląd etykiet oraz design butelek. Jak zapewniają architekci, ekspozycja ma działać również na zmysły.

Zwiedzający poczują charakterystyczne zapachy towarzyszące destylacji. Wejdą nie tylko w sam środek procesu tworzenia, ale też zapoznają się z historią i kulturą, jaka się wokół polskiej wódki wytworzyła - dodaje Mirosław Nizio.

Muzeum Polskiej Wódki stanowić będzie część Centrum Praskiego Koneser, które powstaje w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze. Mamy wizualizacje