Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze. Mamy wizualizacje

red

Muzeum Polskiej Wódki będzie pierwszym tego typu obiektem na świecie. Powstanie na warszawskiej Pradze w dawnych zabudowaniach fabrycznych. Jego otwarcie zaplanowano na 2017 r.

Wizualizacja Muzeum Polskiej Wódki
Wizualizacja Muzeum Polskiej Wódki
Nizio Design International

Postindustrialne budynki Konesera historią sięgają końca XIX wieku. To tu produkowane były takie marki jak Luksusowa, Wyborowa czy Żytniówka. Muzeum powstanie w zrewitalizowanym budynku z czerwonej cegły, w którym przed laty mieścił się zakład Rektyfikacji. Autorem ekspozycji jest pracownia Nizio Design International.

W projekcie architekci z szacunkiem odnieśli się do historii miejsca, w którym przez wiele lat funkcjonowała wytwórnia wódek. Zaprojektowana ekspozycja stała będzie w nowoczesny i multimedialny sposób przedstawiać historię tego alkoholu.

Projektując wnętrze muzeum zakładaliśmy, że będzie ono łączyło historię i nowoczesność. Wykorzystanie obiektów odzyskanych z dawnych gorzelni i destylarni, ich twórcze przekształcenie i recycling, a także zestawienie ze specjalnie zaprojektowanymi elementami scenograficznymi i zaawansowanymi formami multimedialnymi sprawią, że ekspozycja będzie miała unikatowy charakter - mówi Mirosław Nizio.

Goście budynku będą mogli zwiedzić pięć galerii, w których poznają poszczególne etapy produkcji wódki i dowiedzą się z jakich surowców jest wytwarzana, poznają pierwsze receptury i zobaczą jak zmieniał się wygląd etykiet oraz design butelek. Jak zapewniają architekci, ekspozycja ma działać również na zmysły.

Zwiedzający poczują charakterystyczne zapachy towarzyszące destylacji. Wejdą nie tylko w sam środek procesu tworzenia, ale też zapoznają się z historią i kulturą, jaka się wokół polskiej wódki wytworzyła - dodaje Mirosław Nizio.

Muzeum Polskiej Wódki stanowić będzie część Centrum Praskiego Koneser, które powstaje w kwartale ulic Ząbkowskiej, Markowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej.

Skomentuj:

Muzeum Polskiej Wódki w Koneserze. Mamy wizualizacje