Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Złota 44. Nowy właściciel ukończy budowę [ZDJĘCIA]

red

W połowie 2016 roku do apartamentowca Złota 44 w Warszawie wprowadzą się pierwsi mieszkańcy - zapowiadają nowi właściciele budynku. Budowa ma zostać wznowiona w lutym.

Amerykański fundusz inwestycyjny Amstar z polskim partnerem, firmą deweloperską BBI Development ujawnili najbliższe plany dotyczące ukończenia budowy 192-metrowego wieżowca Złota 44. Konsorcjum przejęło obiekt po firmie ORCO kilka tygodni temu za kwotę 63 mln euro.

Nowi właściciele podpisali właśnie umowę na dokończenie budowy. Zadanie powierzyli włoskiej firmie Inso, dotychczasowemu generalnemu wykonawcy budowy Żagla.

Porozumienie z generalnym wykonawcą to ważny element planu przywrócenia Złotej 44 do życia - mówi Michał Skotnicki, prezes BBI Development SA. Cieszę się, że prace będą kontynuowane przez dotychczasowego wykonawcę, który doskonale zna ten projekt i gwarantuje jego sprawne ukończenie w zakładanym terminie - dodaje.

Umowa przewiduje wznowienie budowy przy Złotej 44 w lutym przyszłego roku. Zakończenie prac planowane jest na połowę 2016 roku. Inwestor zapowiada, że w czwartym kwartale 2016 roku do luksusowego apartamentowca w sercu Warszawy wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli ukończyć budowę Złotej 44 - mówi prezes INSO, Fabrizio Pucciarelli. Złota 44 to absolutnie unikalny projekt, dlatego jesteśmy dumni z możliwości dokończenia tej światowej klasy inwestycji - dodaje.

W apartamentowcu znajdzie się ponad 260 luksusowych apartamentów, 25-metrowy basen, klub fitness, SPA z sauną mokrą i suchą, prywatna sala kinowa, czy piwniczki winne dla rezydentów.

Zajrzyj do galerii zdjęć, w której prezentujemy już ukończone apartamenty w wieżowcu Złota 44 oraz wyjątkowe widoki na Warszawę z jego wnętrz.

    Więcej o:

Skomentuj:

Złota 44. Nowy właściciel ukończy budowę [ZDJĘCIA]