Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najważniejsze centrum przesiadkowe Katowic [PROJEKT]

red

Krzyżować się tu będą linie tramwajowe i autobusowe, a pasażerowie nie będą już skazani na deszcz czy śnieg

Centrum przesiadkowe w Brynowie w Katowicach
Centrum przesiadkowe w Brynowie w Katowicach
materiały prasowe

Projekt węzła przesiadkowego "Brynów-Pętla" przygotowała firma MERiTUM Projekt na zlecenie Miasta Katowice. Przygotowana przez projektantów koncepcja zakłada, aby funkcje przesiadkowe z autobusów na tramwaj odbywały się z jednego, wspólnego peronu. Rozwiązanie "drzwi w drzwi" ma znacznie skrócić czas potrzebny na przejście z jednego pojazdu do drugiego.

Na węzeł złożą się dwa wspólne perony, z których pierwszy obsłuży tramwaj jadący z Katowic, a drugi do centrum miasta. Perony znajdą się pod konstrukcją przypominającą swym kształtem ogromny kapelusz. Przebudowana pętla sprawi, ze korzystający z niej pasażerowie nie będą już dłużej moknąć.

W ramach inwestycji powstanie też parking na ponad 50 miejsc postojowych. Będzie on uzupełnieniem dwukondygnacyjnego garażu na około 400 miejsc postojowych. Garaż oraz parking zostaną wyposażone w zautomatyzowany system pobierania opłat za parkowanie, który umożliwi dokonywanie opłat za przejazd transportem publicznym.

ZOBACZ WIZUALIZACJE>>

Centrum przesiadkowe w Brynowie w Katowicachmateriały prasowe

W sumie budowa centrum przesiadkowego w Brynowie ma kosztować około 90 mln zł. z czego unijna dotacja wyniesie 76,5 mln zł.

Skomentuj:

Najważniejsze centrum przesiadkowe Katowic [PROJEKT]