"Mieszkać po ludzku", czyli jak?
Krakowska Gazeta Wyborcza postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim, którzy chcą zamieszkać w mieście. Dziennikarze w specjalnym cyklu starają się odpowiedzieć na pytania nurtujące każdego, kto rozważa zakup mieszkania
Cykl uruchomiony został razem z firmą deweloperską "Miastologia" i wydawnictwem Karakter. Przez kilka tygodni pojawiać się będą materiały, które zawierać będą kompendium wiedzy o rynku mieszkaniowym Krakowa. Wśród nich znajdą się nie tylko zagadnienia związane z kwestiami ekonomicznymi, ale i społecznymi. Dziennikarze będą przyglądać się ludziom, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę na peryferia oraz tym, którzy stamtąd uciekli.
W artykułach próbują rozstrzygnąć czy lepsze jest kupno mieszkania czy jego wynajęcie? Czy lepiej zamieszkać w centrum, czy też na przedmieściach? Czy lepiej się żyje na osiedlu grodzonym czy otwartym?
To jednak nie wszystko - w akcję chcą zaangażować również czytelników. Dziennikarzom można przesyłać pomysły na to co zrobić, aby mieszkać po ludzku oraz zadawać im pytania. Przesyłać można również swoje spostrzeżenia dotyczące mieszkań i tego jak chcecie, aby były zaprojektowane.
Listy, zdjęcia i krótkie wideo można przesyłać na adres redakcja@krakow.agora.pl. Najciekawsze listy nagrodzone zostaną książkami wydawnictwa Karakter.
- Więcej o:
Powojenne bloki z Polski wcale nie są nudne! Oto te najciekawsze [PRZEGLĄD]
Młyn Żytni. Lofty na każdą kieszeń [ZDJĘCIA PRZED I PO]
Katowice: Pałac Kota przy Warszawskiej. Dawna siedziba PKO BP zmieni się w miejsce pełne rozrywki i gastronomii
Kino Fala w Giżycku - jaki los czeka ten budynek? Mozaiki z PRL-u robią ogromne wrażenie!
Wodny i naturalny plac zabaw w Parku Jaworek w Tychach. To projekt pracowni RS+ Robert Skitek
Obserwatorium na Śnieżce: architektoniczny szczyt Polski
Przedwojenny basen termalno-solankowy w Ciechocinku przejdzie rewitalizację? Nazywano go „Małym Adriatykiem”
Nadmotławie w Gdańsku projektu SiM Architekci. Frontem do rzeki