Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu

red

Budynek jest już niemal gotowy. Jego otwarcie nastąpi we wrześniu

Narodowe Forum Muzyki powstało z połączenia Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans. Jego nowa siedziba znajduje się w centrum miasta, przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Projekt gmachu NFM został wybrany w międzynarodowym konkursie architektonicznym. Wygrała go pracownia Kuryłowicz & Associates. Architekci nadali budynkowi powściągliwą i elegancką formę. Projektanci chcieli w ten sposób nawiązać do historycznej zabudowy, która z budynkiem sąsiaduje.

Inspiracją dla projektantów był instrument muzyczny, skrzypce. By nawiązać do naturalnej faktury instrumentu architekci wybrali na fasadę Narodowego Forum Muzyki płyty pokryte naturalnym fornirem. Wnętrze budynku pokryto Corianem. Dominuje tam czerń i biel, które nasuwają skojarzenia z klawiaturą fortepianu.

W sumie powierzchnia użytkowa głównego budynku wynosi ponad 35 tys. m kw. Obiekt ma 6 kondygnacji naziemnych i 3 podziemne. Oprócz czterech sal koncertowych w gmachu znalazło się studio nagrań, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, przestrzeń wystawiennicza, restauracja oraz sklep muzyczny.

    Więcej o:

Skomentuj:

Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu