Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Osiedle Nowa Motława. Apartamenty na Wyspie Spichrzów [WIZUALIZACJE]

Piotr Nef

Na Wyspie Spichrzów w Gdańsku powstanie nowy kompleks mieszkalno-usługowy. Nad brzegiem Motławy powstanie 7 nowych budynków. Jest to też szansa na nowe zagospodarowanie nabrzeża.

dekpol
Nowa Motława
mat. prasowe

Gdańska Wyspa Spichrzów to jeden z bardziej ożywionych inwestycyjnie i ciekawszych architektonicznie rejonów Gdańska. Do niedawnych realizacji niebawem dołączy nowy kompleks mieszkalno-usługowy. Przy ulicy Jaglanej firma Dekpol wybuduje osiedle mieszkaniowe wg projektu pracowni KD Kozikowski Design.

DUŻE WIZUALIZACJE>>

Jak większość nowych realizacji w tym rejonie, także kompleks Stara Motława swoją architekturą nawiązywać będzie do zabytkowych spichlerzy, które od wieków były wizytówką tej dzielnicy.

Chcieliśmy nawiązać do form dawnych spichlerzy. Budynki nie tworzą zwartych pierzei, jak to ma miejsce w naszych projektach na północnej części Wyspy, lecz tworzą od strony Nowej Motławy zespół wolno stojących budynków usytuowanych na parterowym "podium" - opisują architekci.

Cały kompleks będzie składał się z pięciu budynków liczących od siedmiu do ośmiu kondygnacji. Pierwszy etap, który potrwa do końca 2017 roku, zakłada wybudowanie budynku hotelowego położonego w głębi działki oraz jednego z trzech budynków mieszkalnych. Do końca 2018 mają powstać kolejne dwa budynki mieszkalne oraz basen i SPA.

Inwestor zapowiada także remont nabrzeża oraz budowę miejsca do cumowania łódek. Szczegóły zagospodarowania przyległego terenu są aktualnie przedmiotem rozmów z władzami miasta.

Poniżej na mapie zaznaczyliśmy miejsce, w którym zostanie zrealizowana inwestycja:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ZOBACZ TAKŻE: Jak wyglądała typowa gdańska kamienica? Opowiada architekt

Skomentuj:

Osiedle Nowa Motława. Apartamenty na Wyspie Spichrzów [WIZUALIZACJE]