Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Mieszkanie na 13 metrach? Starter II - nowe mikromieszkania we Wrocławiu

Piotr Nef

Budowa Startera we Wrocławiu budziła dużo emocji: czy znajdą się nabywcy, czy mikromieszkania to dobry pomysł? Okazuje się, że zainteresowanie było na tyle duże, że firma Dolnośląskie Inwestycje zdecydowała się na wybudowanie drugiego etapu projektu pod nazwą Starter II.

Pierwszy etap inwestycji obejmował adaptację starego hotelu na mikromieszkania o wielkości 12 m kw. (obejrzyj fotorelację z wnętrz gotowych mieszkań). Teraz czas na zupełnie nowy budynek. Firma Dolnośląskie Inwestycje u zbiegu pl. Grunwaldzkiego i Wybrzeża Pasteura rozpoczyna właśnie pracę przy budowie Startera II. Tak jak w pierwszym etapie zaoferuje on małe mieszkania oraz kilka funkcji wspólnych dla całego budynku.

W dziewięciopiętrowym obiekcie znajdzie się 168 lokali, które będą sprzedawane w standardzie pod klucz z opcją gotowego wyposażenia w sprzęt AGD i meble na wymiar.

Tym razem metraż mieszkań będzie trochę bardziej zróżnicowany. Najmniejsze będą miały niecałe 13 m kw., największe prawie 31,5 m kw. Każde mieszkanie będzie składało się z części dziennej połączonej z aneksem kuchennym oraz niedużej łazienki. W tych największych znajdzie się dodatkowo wydzielona niewielka sypialnia.

Poza mieszkaniami w budynku przewidziano także powierzchnię pod studio fitness, restaurację, punkty handlowo-usługowe oraz wielostanowiskowy garaż podziemny i zadaszoną rowerownię. Na siódmym piętrze znajdzie się także duży zielony taras dla wszystkich mieszkańców Startera.

Ciekawostką będzie zlokalizowana w budynku wypożyczalnia samochodów elektrycznych.

Autorem projektu Startera jest pracownia architektoniczna AP Szczepaniak z Wrocławia. Zakończenie prac przy budowie obiektu planowane jest na jesień 2016 roku.

Pospaceruj po okolicy i zobacz gdzie powstanie nowy budynek:

    Więcej o:

Skomentuj:

Mieszkanie na 13 metrach? Starter II - nowe mikromieszkania we Wrocławiu