Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie. Dachowe skosy nie muszą być sztampą

Piotr Nef

Forma nowopowstającego bloku mieszkalnego przy ulicy Dzwonniczej w Warszawie przypomina japońskie origami albo cięty kryształ. Dzięki nieszablonowej bryle udało się nawiązać do sąsiednich skośnych dachów, a jednocześnie stworzyć nowoczesny i oryginalny projekt.

Nowy blok przy ul. Dzwonniczej w Warszawie
Nowy blok przy ul. Dzwonniczej w Warszawie
KAPS ARCHITEKCI/Materiały prasowe

Pracownia KAPS ARCHITEKCI jest kojarzona z prostymi, lekko bawiącymi się geometrią budynkami. Taki też jest ich nowy projekt bloku, który powstaje na warszawskim Ursynowie przy ulicy Dzwonniczej.

Zaproponowali oni tutaj bryłę, o częściowo ściętym dachu, który nawiązuje do sąsiedniej zabudowy osiedla mieszkaniowego i kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego projektu wybitnego architekta Marka Budzyńskiego. Skosów w budynku jest jednak znacznie więcej - występują w przyziemiu i na narożach budynku. dzięki temu cała bryła wygląda bardziej dynamicznie i nie przytłacza. Wrażenie lekkości potęguje jasna elewacja z wertykalnie rozmieszczonych paneli oraz optyczne odcięcie i uniesienie budynku poprzez zastosowanie niemal całkowicie przeszklonych parterów.

Poza lokalami usługowymi na parterze, w budynku znajdą się także dwupoziomowy podziemny garaż z 44 miejscami postojowymi oraz 27 mieszkań od niewielkich 27-o metrowych kawalerek do 110-o metrowych apartamentów.

Komunikację pionową w budynku zapewnią cichobieżne windy. Mieszkania będą posiadały drewnianą stolarkę okienna oraz drzwi antywłamaniowe. Barierka balkonów zostanie wykonana z tafli ze szkła bezpiecznego. Budynek zostanie wyposażony także w wentylację mechaniczną, system kontroli dostępu oraz monitoring.

Inwestorem nowopowstającego bloku jest firma Novdom sp. z o.o.

Zobacz gdzie powstaje nowa inwestycja na warszawskim Ursynowie:

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowe mieszkania na warszawskim Ursynowie. Dachowe skosy nie muszą być sztampą