Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

[ŁÓDŹ] Zielone i żywe murale promujące las, HIT?

Piotr Nef

Dyrekcja Łódzkich Lasów Państwowych w nietypowy sposób promuje lasy i naturę. Na fasadach Łódzkich budynków pojawiły się zielone murale z mchu strukturalnego. Żyją, zdobią, oczyszczają powietrze i zapraszają do lasu!

Zielone murale w Łodzi
Zielone murale w Łodzi
Regionalna Dyrekcja lasów Państwowych w Łodzi

W Łodzi realizowany jest niecodzienny projekt Zielone Ślady Natury. W centrum miasta, na ścianach budynków pojawiły się murale wykonane z żywego mchu strukturalnego. Przedstawiają mieszkańców okolicznych lasów. Spacerując po mieście możemy natknąć się między innymi na lisa, sarnę, czy bielika. Wszystkie są żywe, choć zielone.

Łódź, która może poszczycić się jednym z największych w Europie kompleksów leśnych leżących w granicach miasta, zaprasza w ten sposób mieszkańców do odwiedzenia tych naturalnych terenów i osobistego i bezpośredniego odkrywa naszej rodzimej, dzikiej przyrody.

Ekologiczny charakter projektu podkreśla fakt, iż mech, którego instalacja nie ingeruje
w nawierzchnię (czyli w tym wypadku - fasadę budynku), jest żywą rośliną, która po zakończeniu akcji będzie przeniesiona do jednego z łódzkich parków lub lasu i tam zasadzona. Mech, wiszący na elewacji budynku, w naturalny sposób reaguje na warunki atmosferyczne, samoczynnie nawadniając się podczas deszczu lub czerpiąc wilgoć z powietrza - mówią inicjatorzy akcji.

Zwierzęta można oglądać w następujących lokalizacjach: Kościuszki 9, Próchnika 14, Narutowicza 27, Kilińskiego 10, Kilińskiego 26, Rewolucji 1905 nr 13, Abramowskiego 2, Czerwona 1, Pomorska 145 oraz Jaracza 32.

Organizatorzy zapraszają także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami. Aplikacja konkursowa jest dostępna na oficjalnym profilu Łódzkich Lasów na facebooku.

Naszym zdaniem to świeże i naprawdę fajne podejście do promocji lasów i nie mielibyśmy nic przeciwko, żeby takie zwierzaki pojawiły się nie tylko w Łodzi. A jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

    Więcej o:

Skomentuj:

[ŁÓDŹ] Zielone i żywe murale promujące las, HIT?