Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nowa sala koncertowa w Rybniku [WYNIKI KONKURSU]

red

W Rybniku przy Państwowej Szkole Muzycznej powstanie sala koncertowa z widownią dla 300 osób. Zwycięski projekt został wybrany w konkursie zorganizowanym przez katowicki oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Pierwsze miejsce zajęła pracownia HS99 z Koszalina.

Przedmiotem konkursu było zaprojektowanie budynku sali koncertowej dla Państwowej Szkoły Muzycznej. Poza główną salą, w budynku trzeba było przewidzieć także miejsce na hall z kawiarnią i miejscem do organizowania wystaw, serwerownię, reżyserkę oraz wszystkie pozostałe pomieszczenia techniczne niezbędne do obsługi sali.

Wśród założeń znalazł się także zapis o konieczności zmieszczenia się kosztów realizacji obiektu w kwocie 19 mln zł.

Pracownia HS99 z Koszalina została nagrodzona za "przejrzystość, prostotę i czystość przyjętych rozwiązań urbanistycznych i funkcjonalno-przestrzennych". Architekci zaproponowali prostą skromną bryłę. Jej ściany zostaną pokryte lekko wklęsłymi panelami, dzięki czemu wraz z porą dnia będzie się zmieniał wygląd elewacji ze względu na różne efekty światłocieniowe.

Drugim miejscem została uhonorowana pracownia Gowin & Siuta z Krakowa, a trzecie pracownia Piw-Paw Architekci z Gdańska. Przyznano także dwa równorzędne wyróżnienia dla chorzowskiego Biura Architektonicznego Moska i Rachuba oraz dla Jakuba Magonia z Pracowni Architektonicznej z Lubaczowa.

Widok na działkę, na której powstanie zwycięski projekt:

    Więcej o:

Skomentuj:

Nowa sala koncertowa w Rybniku [WYNIKI KONKURSU]