Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Niczym lodowy Stadion Narodowy. W Warszawie powstanie ogromna hala dla łyżwiarzy

red

Być może jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na największą miejską inwestycję sportową od czasu przebudowy stadionu Legii. Odkryty tor łyżwiarski na Stegnach zmieni się w krytą halę, w której będzie można trenować nie tylko zimą, ale nawet do ośmiu miesięcy w roku.

Na Warszawskich Stegnach ma powstać nowoczesna hala pod którą znajdzie się tor łyżwiarski oraz lodowisko do hokeja i curlingu. Nowy obiekt zapewni łyżwiarzom i miłośnikom pozostałych sportów rozrywanych na lodzie możliwość treningu nie tylko przy ujemnych temperaturach, ale także wiosną i jesienią.

Nowy obiekt ma mieć naprawdę imponujące rozmiary. Jego dach ma być nawet większy niż dach Stadionu Narodowego. Widownia pomieści 6,2 tysiąca widzów - część trybun będzie chowana na zawody łyżwiarskie.

Powstanie inwestycja strategiczna dla polskiego łyżwiarstwa, która da naszym zawodnikom możliwość przygotowywania się przez sześć czy osiem miesięcy w roku, a nie dwa i pół do trzech, jak to się dzieje teraz - przekonywali na konferencji wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak i minister sportu Adam Korol.

Inwestycja ma kosztować 160 milionów złotych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem do użytku zostanie oddana na przełomie 2018 i 2019 roku.

    Więcej o:

Skomentuj:

Niczym lodowy Stadion Narodowy. W Warszawie powstanie ogromna hala dla łyżwiarzy