Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Narodowe Forum Muzyki otwarte. Zaglądamy do środka [DUŻE ZDJĘCIA]

red

Narodowe Forum Muzyki powstałe z połączenia Filharmonii im. Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu i Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans na początku września otworzyło dla melomanów drzwi do swojej nowej siedziby. Zaglądamy jak wygląda od środka.

Zaprojektowany w pracowni Stafana Kuryłowicza budynek imponuje swoimi rozmiarami. Jego powierzchnia to prawie 5 hektarów. Elewacje budynku mają około 50 na 100 metrów, a fundamenty posadowione zostały na głębokości 19 metrów pod powierzchnią gruntu.

Ale najważniejsza w budynku ma być muzyka. We wnętrzach znalazły się trzy sceny kameralne (w tym dwie podziemne) oraz sala główna z miejscami dla 1800 gości. Poza salami koncertowymi w budynku znalazło się także studio nagrań, pomieszczenia konferencyjno-biurowe, przestrzeń wystawiennicza, punkty gastronomiczne, sklep muzyczny a także zlokalizowany na trzech kondygnacjach parking na ok. 700 aut.

Za projekt wnętrz odpowiada Towarzystwo Projektowe. Inspiracją przy projektowaniu były instrumenty muzyczne. Kształt obiektu oraz materiał imitujący drewno zastosowany na elewacji przypominają pudło rezonansowe instrumentu strunowego. Foyer poprzez czerń ścian i biel balkonów nawiązuje do klawiatury fortepianu.

Za akustykę w obiekcie odpowiedzialna jest firma Artec Consultants Inc z Nowego Jorku, która ma na swoim koncie takie realizacje jak centrum kulturalno-kongresowe w Lucernie, sale koncertowe: Esplanade w Singapurze, Harpa w Reykjav~ku, La Maison Symphonique w Montrealu, czy Knight Concert Hall na Florydzie.

Więcej fotografii architektury na stronie fotografa www.makowski.co

    Więcej o:

Skomentuj:

Narodowe Forum Muzyki otwarte. Zaglądamy do środka [DUŻE ZDJĘCIA]