Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wielkie zmiany w Koneserze. W dawnej fabryce powstaną biura, mieszkania i muzeum

Piotr Nef

Praskie Centrum Koneser to wielofunkcyjny zespół, w którym na terenie nieczynnej fabryki wódek Koneser powstają lofty, mieszkania, biura, budynki usługowe, hotel, a nawet muzeum. Wybudowane są już pierwsze budynki mieszkalne, a inwestycja właśnie wkracza w kolejny etap, w którym zaczną powstawać centrum konferencyjne, hotel oraz budynki biurowe i usługowe.

Centrum Praskie Koneser
Centrum Praskie Koneser
Materiały Prasowe

Tereny dawnych fabryk, kiedyś położone na uboczu, dziś w wyniku przestrzennego rozwoju miast zajmujące atrakcyjne tereny są w całej Polsce przekształcane w miejsca,w  których powstają osiedla bądź funkcje usługowe.

Jedną z większych inwestycji tego typu jest Praskie Centrum Koneser, które powstaje na terenach nieczynnej wytwórni wódek. Charakterystyczną cechą tego zespołu ma być łączenie w jego obszarze wielu funkcji, od mieszkaniowej po biura i funkcje kulturalne. Poza przestrzeniami o charakterze czysto komercyjnym inwestor zaplanował stworzenie tutaj muzeum wódki, które będzie nawiązywało do tradycji miejsca.

Znajdzie się też przestrzeń na bary, restauracje oraz zajmujący 900 m kw. fresh market oferujący ekologiczną żywność od lokalnych dostawców.

Pod kompleksem znajdzie się trójkondygnacyjny parking mogący pomieścić około 1000 aut. Na powierzchni w istniejących i nowych obiektach ma powstać 330 loftów i soft-loftów, 20 000 m kw. powierzchni handlowych oraz 25 500 m kw. biur, których wygląd ma być inspirowany industrialnym charakterem miejsca.

Tworzymy miejsce, w którym moda, rozrywka, kultura i sztuka spotkają się w magicznej przestrzeni Starej Pragi, od lat będącej domem warszawskiej awangardy. Jesteśmy przekonani, że w dobie ciągłych zmian technologicznych, demograficznych oraz urbanizacyjnych doświadczenia związane z przebywaniem w Koneserze będą szczególne. Tutaj będzie biło lifestylowe serce Warszawy - mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Grupy Liebrecht & wooD.

ZOBACZ WIZUALIZACJE I ZDJĘCIA>>>

Za projekty budynków wchodzących w skład kompleksu odpowiadają pracownie: Juvenes Projekt, Are i Bulanda i Mucha Architekci.

Skomentuj:

Wielkie zmiany w Koneserze. W dawnej fabryce powstaną biura, mieszkania i muzeum